Головна Кримінал

Article Category: Кримінал

Article
На Вінниччині чоловік “замінував” будинок свого колишнього керівника

На Вінниччині чоловік “замінував” будинок свого колишнього керівника

До поліції Вінниці надійшло повідомлення про замінування приватного будинку. Про це інформує Місто, посилаючись на ГУНП у Вінницькій області. На місце події відразу виїхали поліціянти та інші профільні служби, які обстежили помешкання та прилеглу до нього територію. За результатами перевірки жодних небезпечних предметів не було виявлено. За словами начальника Відділення поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Андрія...

Article
Нотаріальний детектив,  або Ціна репутації – 2000 доларів

Нотаріальний детектив, або Ціна репутації – 2000 доларів

Певно, читач очікує, що детективом у нашій історії виступатиме нотаріус. Очікування не справдиться: нотаріусу наразі доведеться обмежитися тільки процесуальною роллю потерпілої. Однак від того історія зовсім не втратить детективного змісту.

Article
Сімнадцять миттєвостей серпня,  або Коли падає клямка

Сімнадцять миттєвостей серпня, або Коли падає клямка

Тим, хто не знає фразеологізму «у нього клямка впала», пояснимо значення відразу. Так кажуть про людину, яка з певної причини починає робити щось неадекватне, не задумуючись про можливі наслідки, а бачить лише мету, заради якої все оте коїть. Ще про таких кажуть: «у нього дах зірвало».

Article
«Люблю тебе сильно – до матюків!»  або Дещо про синівську «вдячність»

«Люблю тебе сильно – до матюків!» або Дещо про синівську «вдячність»

Кілька пов'язаних між собою справ (дві адміністративні та одна кримінальна), розглянутих Жмеринським міськрайонним судом, мимохіть примушують згадати етимологію слова «матюк» – воно походить від слова «мати». У нашому випадку наголосити на цьому важливо, оскільки син щедро адресував нецензурні слова людині, яка його народила, – матері.
Перша зі згаданих справ датується сьомим грудня минулого року. Панас Лайливий (анкетні дані змінено), прийшовши додому добряче напідпитку, розсердився на маму.

Article
«Моя декларація – моя таємниця»,  або Тост за Конституційний суд

«Моя декларація – моя таємниця», або Тост за Конституційний суд

Резонансний суспільний скандал, який розгорівся останніми днями після рішення Конституційного суду щодо деяких антикорупційних законів, змусив нас пильніше придивитись до діяльності Феміди в цьому аспекті. Згадана вище «інстанція» зокрема визнала неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за «подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації».

Article
Бульбулятор – в кожний дім?  або Дещо про «медичне» вживання канабісу

Бульбулятор – в кожний дім? або Дещо про «медичне» вживання канабісу

Кримінальне провадження, що закінчилось у Могилів-Подільському міськрайонному суді оголошенням обвинувального вироку якраз напередодні виборів до місцевих органів влади, не могло не привернути нашої уваги. Річ у тім, що воно прямо стосувалось ініційованого Президентом «опитування» (з правового погляду вельми і вельми сумнівного).
Йдеться про питання, в якому озвучувалась пропозиція легалізувати вживання канабісу з медичною метою – для зняття болю у хворих (до слова, ця речовина класифікується спеціалістами як «особливо небезпечний наркотичний засіб»).

Article
Злодійка по найму,  або Кіт у мішку на автозаправці

Злодійка по найму, або Кіт у мішку на автозаправці

Коли працедавець бере на роботу людину, яку мало знає, то не буде перебільшенням, коли скажемо: це все одно, що він купує кота в мішку. Особливо таке твердження актуальне тоді, коли новий працівник має доступ до матеріальних цінностей. І навіть якщо людина, схильна до злочинної поведінки, зусиллям волі тримається і закон не порушує, саме життя може створити ситуацію, коли в неї, кажучи по-народному, падає клямка.

Article
Кіно біля «Козацького стану»,  або Кінець черкаських гастролерів

Кіно біля «Козацького стану», або Кінець черкаських гастролерів

Про злочини, про які піде мова нижче, найкраще розповідати так, як їх побачили потерпілі. І, звичайно, їхніми словами. Отже, два роки тому, 15 вересня 2018-го, якраз після обіду, перший потерпілий приїхав автівкою на хрестини до кафе «Козацький стан», що на об’їздній дорозі (недавно вона отримала елегантну назву «Львівське шосе»). Залишивши свій «КІА» на парковці, чоловік пішов святкувати.

Article
Любов – кредити – погрози – ліс

Любов – кредити – погрози – ліс

Вони познайомилися і майже одразу почали жити разом. В квартирі, яку орендувала вона. Йому – 30. Їй – 33. Вона жаліла його і давала гроші, аби вирішив свої проблеми. Потім з’ясувалося, що він набрав інтернет-кредитів і здав в ломбард її речі. Коли вона сказала, що припиняє ці стосунки – він вивіз її до лісу: «щоб так ніколи не вчиняла з чоловіками».