Цукровий діабет: міфи та реальність

З кожним роком на цукровий діабет хворіє все більше вінничан, ця проблема може торкнутися як дорослих, так і зовсім маленьких дітей. Людям із цукровим діабетом може знадобитися допомога на вулиці, в громадському транспорті, на роботі, чи у закладах навчання. Тому важливобути обізнаним у проблемі, не вірити у поширені міфи і знати як правильно надати допомогу.

Газета “Місто” спільно з громадською організацією “Діа-Діти” та лікаркою-ендокринологом Юлією Кривов’яз пропонує перевірити свої знання і позбутися небезпечих міфів.

Ваш результат

#1. Цукровий діабет І типу виникає через переїдання солодкого?

Цукровий діабет І типу є результатом аутоімунного процесу руйнування бета-клітин підшлункової залози. До цього захворювання має бути генетична схильність, але щоб вона спрацювала має бути провокативний фактор. Зазвичай, це перенесення інфекційного захворювання або пережитий стрес.

#2. Чи може дитина перерости діабет І типу?

Цукровий діабет І типу – хронічне захворювання, перерости його не можна.

#3. Для лікування діабету І типу краще звернутись до народної медицини?

Цукровий діабет І типу є невиліковним, але контрольованим захворюванням. Люди із цукровим діабетом І типу потребують пожиттєвої замісної інсулінотерапії.

#4. Дитині з цукровим діабетом в школу ходити не можна?

Дитині з цукровим діабетом можна ходити в школу. Ця хвороба не інфекційна, не заразна і ніяк не передається від однієї дитини іншій.

#5. Якщо в дитини цукровий діабет, то про спорт краще забути?

Однією з рекомендації компенсації цукрового діабету є дозована фізична активність. Помірне фізичне навантаження є корисним і потрібним для дітей із цукровим діабетом.

#6. Людям з цукровим діабетом майже нічого не можна їсти?

Людям з цукровим діабетом І типу можна їсти майже все, головне, аби харчування було збалансованим (вуглеводи мають складати 50% раціону, 30% – жири і 20% – білки), враховувати калорійність і глікемічний індекс продуктів.

#7. Жінці з цукровим діабетом заборонено народжувати?

Жінки з цукровим діабетом можуть завагітніти, виносити та народити цілком здорових дітей. Головне вчасно планувати вагітність, досягти цільових значень глікемії, обстежитися, щоб не було протипоказань до вагітності (важких ускладнень діабету) і весь період вагітності бути під контролем акушер-гінеколога й ендокринолога.

#8. Якщо в людини з діабетом І типу впав рівень цукру, їй потрібно ввести інсулін?

Спочатку потрібно виміряти її рівень цукру, аби переконатись, що людині стало погано саме через гіпоглікемію. Якщо людина при свідомості, потрібно дати їй щось солодке. Якщо ж людина без свідомості, то потрібно викликати швидку. При гіпоглікемії вводити інсулін категорично заборонено.

Дізнатись результат

Авторка – Дарина ДІДИК

Нагадаємо, усі троє людей, які померли від COVID-19 на Вінниччині за останню добу, мали цукровий діабет і ожиріння.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook