Як добре ви знаєте Вінницю?

Цього року у Вінниці через зростання захворюваності на коронавірус святкування Дня міста перенесли. Але не так просто викреслити з життя причетність до свята, яке з року в рік об’єднує вінничан.

Так, всі ми живемо у чудовому європейському місті. Кожен із нас причетний до того, щоб Вінниця й надалі залишалась у ТОПі найрізноманітніших рейтингів, як найкомфортніше місто для життя. Але чи справді добре ми знаємо минуле нашої іменинниці?

Саме для того, щоб перевірити це, “Місто” й склало невеличкий тест!

Ваш результат

#1. Коли Вінниця вперше згадується у документах як фортеця?

Про “закладання фортеці” у межиріччі Богу-Віннички князь Федір Коріятович згадує ще у 1363 році. Хоча сама назва «Вінниця» зустрічається вперше в документі, підписаному 13 червня 1385 року в Кракові королем Владиславом Ягело.

#2. Яку вулицю у Вінниці декомунізували і тепер вона носить назву Князів Коріатовичів, що вважаються засновниками міста?

Серед численних декомунізованих вулиць Вінниці саме Свердлова отримала назву Князів Коріатовичів.

#3. У 1918 році Вінниця кілька разів була столицею УНР. Де саме у місті тоді розмістився український уряд?

Діяльність уряду УНР у Вінниці в ті роки зосереджувалась у готелі “Савой”.

#4. Багато хто знає, що першим архітектором Вінниці вважається Григорій Артинов. А чи зможете вгадати, який із перерахованих об’єктів спроєктував не він?

Будинок капітана Четкова збудований за проєктом київського архітектора Листовничого – власника легендарного будинку Булгакова на Андріївському узвозі у Києві.

#5. Який вінницький письменник увічнив легендарного полковника Івана Богуна, який у березні 1651 року зі своїми козацькими полками розгромив польське військо під Вінницею?

Олександр Дмитрук увічнив ці події у історичному романі—хроніці «Іван Богун — полковник» та есе «Іван Богун: життя героя».

#6. Хто за фахом був перший міський голова Вінниці Микола Оводов?

Микола Оводов здобув медичну освіту в університеті святого Володимира у Києві та був направлений у Подільську губернію, де у 1889 році його призначили ямпільським міським лікарем. А ще через рік Оводова перевели на таку саму посаду у Вінницю.

#7. Коли затвердили сучасний герб Вінниці?

Сучасний герб Вінниці затверджений 16 травня 1993 року рiшенням №28 сесії міської ради, зі змінами від 26 вересня 2014 року №1823 52 сесії шостого скликання.

#8. До якої річниці Вінниці Нацбанк випустив ювілейну монету номіналом 5 грн?

Таку ювілейну монету ввели до обігу 28 серпня 2013 року. Вона належить до серії «Стародавні міста України». Тоді Вінниця святкувала 650-ту річницю.

#9. Коли у Вінниці були утворені три райони?

Три райони Вінниці – Ленінський, Замостянський і Староміський – були утворені в 1972 році.

#10. Скільки сходинок мали від самого початку їх створення відомі Сходи Артинова?

Від початку сходи були запроектровані на чотири прольоти та мали 118 сходинок. Хоча зараз можна нарахувати тільки три прольоти – 91 сходинку.

Дізнатись результат

Нагадаємо, вінничан запрошують на відзначення Дня міста online.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook