Зеленський пояснив, чому не можна заморожувати війну з росією

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що в разі замороженого конфлікту України та росії кремль за якийсь час знову неодмінно розпочне військове вторгнення — “це питання років”.

Про це він сказав 9 липня, виступаючи в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана в США.

Зеленський прокоментував потенційні шляхи звершення війни у відповідь на запитання модератора. На думку президента, найкращий шлях до закінчення війни — протягом кількох місяців організувати другий Саміт миру.

А світ тим часом має натиснути на лідера кремля ролодимира путіна, щоб зупинити війну.

Ведучий Fox Брет Баєр запитав у Зеленського, чи досі метою України є повернення до кордонів 1991 року. На що політик відповів:

“Коли ви говорите про території, то ви повинні розуміти, що нам потрібно врятувати людей, державу. Ми не член НАТО, у нас немає такої парасольки, і тому нам потрібно, щоб путін програв.

Україна, запевнив Зеленський, не хоче, щоб путін був на її території, тому що в будь-якому випадку це буде заморожений конфлікт.

“І це питання років — коли він знову прийде з вторгненням. А він це зробить”, — додав глава держави.

Зеленський звернув увагу, що та чи інша угода з Путіним потенційно не спрацює, так само як Мюнхенська угода 1938 року — документ з Гітлером не спрацював.

“Мені здається, що йому [Путіну] подобається процес. Йому не важливо, що окупувати. Йому подобається процес. Це його історія. І він буде робити це з однією державою, з іншою (…) Тому неважливо, коли, але питання в тому, хто його може зупинити”.

Як приклад Зеленський навів політичну окупацію Білорусі та поділ Грузії

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook