У Вінниці перевіряють інформацію стосовно замінування торгових центрів

Відтоді, як учора повідомили про замінування вінницького ТЦ “Мегамол”, пройшло менше доби. Сьогодні знову до поліції надійшла інформація про замінування інших двох торгових центрів — “Скайпарк” та “Магігранд”. 

На місце подій прибули співробітники поліції та рятувальної служби, відвідувачі були евакуйовані.

Речниця ГУНП у Вінницькій області Заріна Маєвська розповіла, що подібні повідомлення надходять до поліції регулярно. Робота відповідних служб на територіях торгових центрів триває, інформація перевіряється. Інформація від учора стосовно замінування “Мегамолу” не була підтверджена.

«Як тільки приходить повідомлення про замінування, ми одразу сповіщаємо відповідний заклад і проводимо евакуацію людей. Тривалість перевірки залежить від об’єкту, зокрема, перевірка багатоповерхової будівлі з великою кількістю приміщень займає певний час, тому що туди виїжджають і кінологи, і вибухотехніки, і ДСНС. Спільними зусиллями ми намагаємося якнайшвидше, і в той же час, найякісніше, провести перевірку і відновити роботу закладів. Усі працівники та відвідувачі, які знаходяться у закладах, йдуть назустріч службам і покидають приміщення до тих пір, поки не буде встановлено, що загрози немає. Люди розуміють, що це – наша спільна безпека», —  зазначила Заріна Маєвська.

Вінниця, як і інші міста України, вже не вперше має справу с таким видом провокацій та маніпуляцій у вигляді дезінформації стосовно мінування цивільних об’єктів. Зокрема, 25 серпня надходила інформація про замінування чотирьох торгових центрів у Вінниці.

До початку повномасштабної війни велика кількість українських міст потрапила у хвилю інформаційної та психологічної атаки — систематично служби отримували повідомлення про замінування цивільної інфраструктури. Найчастіше це були заклади освіти. 

Напередодні російського вторгнення, протягом січня і лютого 2022 року, був пік псевдомінувань у місті за їх кількістю. Найчастіше такі повідомлення надходять поштою, рідше — у телефонному режимі.

Хоча інформація стосовно мінувань до сьогодні спростовувалась, закликаємо мешканців проявляти відповідальність і не нехтувати правилами безпеки, оскільки війна триває, і ворог вдається до різних способів дестабілізації та терору України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook