Реклама

Лідер ігрового ринку, компанія Parimatch, яка судилася з холдингом РБК через їхні публікації, що містять ознаки неправдивої інформації, вважає неприйнятним рішення Верховного Суду, винесене на користь відповідача.

Про це йдеться у заяві компанії.

В ній зазначено, що на фоні санкційного та політичного тиску, який останнім часом посилився проти українських суддів, Parimatch заявляє про свій намір обстоювати свої права та інтереси в європейських судових інстанціях. Це стало відповіддю на рішення Верховного Суду України, ухвалене 6 лютого 2024 року колегією суддів Касаційного господарського суду, яке незаконно визнало правоту медіахолдингу РБК у справі, пов’язаній із звинуваченнями в наклепі на власників торговельних марок та програмного забезпечення Parimatch. Предметом судового розгляду стала публікація 2022 року, що містила недостовірні відомості про компанію.

Компанія Parimatch, коментуючи цю ситуацію, вказує на низку ключових недоліків у рішенні суду:

По-перше, судовий орган перевищив свої повноваження, не звернувши належної уваги на суть звинувачень у наклепі, а також не оцінивши доказову базу щодо оскаржуваної інформації.

По-друге, за весь час розгляду справи медіахолдинг РБК не зміг надати жодних підтверджень фактів, викладених у їхніх публікаціях про компанію, що ставить під сумнів об’єктивність висновків суду.

По-третє, українська судова інстанція самовільно застосувала законодавство інших країн, зокрема Російської Федерації та Кіпру, ігноруючи при цьому висновки іноземних юридичних експертів, які були надані захистом Parimatch.

Крім того, аргументація щодо реєстрації торгових марок або використання логотипів третіми особами була повністю відкинута, а це означає, що суд не врахував або навмисне проігнорував ключові факти.

Ці обставини свідчать про відверте упередження та політично мотивований характер рішення, яке суперечить основам українського законодавства та здоровому глузду, – вважають у компанії Parimatch. Позиція суду підкреслює проблему відсутності незалежності в судовій системі України та демонструє політизацію її рішень.

Наразі текст рішення офіційно не опублікований, але після його отримання Parimatch обіцяє провести детальний аналіз і визначити подальші кроки для захисту своїх прав та репутації на міжнародній арені.

Компанія також активно висвітлила свою позицію на офіційному сайті, надаючи детальну інформацію про свої зв’язки з російською федерацією, структуру власності та умови франшизних договорів, що підтверджують вихід з російського ринку одразу після повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року.

Parimatch наголошує на своєму українському походженні та повній відсутності будь-яких зв’язків з російською федерацією, підкреслюючи свою відданість принципам чесної та прозорої бізнес-практики.

Раніше повідомлялося, що у березні 2023 року Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти Parimatch, які передбачають 50-річне обмеження діяльності компанії. Ігровий оператор змушений був звернутися до президента з проханням розібратися у ситуації. На підтримку Parimatch була зареєстрована петиція з вимогою зняти санкції з компанії, яка набрала необхідні 25 тисяч підписів. У липні на петицію відреагував президент Володимир Зеленський, який дав доручення міжвідомчій групі у Кабміні, яка опікується питанням санкцій, розібратися у ситуації і виправити потенційно помилкове рішення щодо накладення обмежень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook