Рада провалила закон, який дозволив би президенту керувати призначенням суддів

Верховна рада не підтримала законопроєкт №9439. Документом передбачено, що під час дії воєнного стану та рік після нього, президент зможе повертати подання Вищої ради правосуддя (ВРП) щодо призначення судді, якщо щодо цієї особи є “компромат” від СБУ чи НАБУ.

Про це у Telegram повідомив народний депутат від парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк.

“За” лише — 216 депутатів. “За” повернення теж 216. Законопроєкт вважається відхиленим”, — йдеться у дописі Железняка.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт пропонує на час дії воєнного стану та протягом року після його скасування дозволити президентові повернути подання про призначення судді на посаду до Вищої ради правосуддя (ВРП) для повторного розгляду у разі отримання від СБУ, НАБУ інформації, яка свідчить про вчинення такою особою дій, які можуть загрожувати національній безпеці України чи завдати шкоди національним інтересам.

До поверненого подання обов’язково додається інформація, отримана від СБУ та НАБУ, яка стала підставою для такого повернення.

У разі повернення президентом України подання про призначення особи на посаду судді, Вища рада правосуддя повторно розглядає питання внесення президентові України подання про призначення кандидата на посаду судді.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook