Еколог з Швейцарії отримав почесне звання професора у ВНТУ

Вінницький Національний технічний університет надав звання почесного професора швейцарському екологу Францу Сталдеру. Відповідне рішення Учена Рада ухвала 29 січня. Про це повідомляє пресслужба ВНТУ.

Понад десять років поспіль Франц Сталдер приїздить до Вінниці, а власне саме у ВНТУ, аби спілкуватися з майбутніми екологами і їхніми педагогами, аби передати свій досвід і фахову впевненість — людина може жити ощадно, не завдаючи шкоди довкіллю. 

Міжнародний екологічний науковий семінар «Європейський досвід поводження з відходами», який проводить Франц Сталдер, для ВНТУ уже став традиційним. Протягом кількох тижнів відвідувачі семінару слухають цикл лекцій з менеджменту відходів. Слухачі семінару — не лише спільнота ВНТУ, а й студенти інших вишів Вінниці і навіть школярі регіону. Лекції Франца Сталдера — це ще й додаткова можливість удосконалити свої навички спілкування англійською мовою. І не лише для зацікавлених в екологічній проблематиці, – інформує пресслужба ВНТУ.

Зі студентами інших спеціальностей Франц Сталдер охоче влаштовує диспути щодо становлення швейцарської демократії, котра стала запорукою розв’язання екологічних проблем його країни. 

Він має величезний практичний досвід. Франц Сталдер був серед тих, хто вводив в експлуатацію першу атомну електричну станцію у Швейцарії. Працював на підприємствах з перероблення відходів у різних країнах світу. Франц Сталдер неодноразово був консультантом підприємств і органів місцевого самоврядування в Україні, зокрема на Вінниччині, у Швейцарії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехії, США тощо. Одним із головних результатів такої співпраці було налагодження перероблення відходів у багатьох містах та зменшення використання викопного палива. На цементних заводах це, наприклад, заміна вугілля чи природного газу як палива на так звану «легку фракцію» (суміш пластикових та паперових відходів), – додають у пресслужбі.

Подання Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля щодо присвоєння Францу Сталдеру звання Почесного професора ВНТУ Учена Рада університету підтримала одноголосно. А сам швейцарець вдячно сприйняв звістку про присвоєння йому високого академічного титулу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook