У Барській громаді вимагають визнати безпритульних котів частиною екосистеми міста

У Барській громаді збирають підписи для електронної петиції, яка має допомогти безпритульним котам. Про це інформує місцеве видання БарNews.City.

Зоозахисниця Юлія Бартащук зареєструвала в Барській міській раді електронну петицію, де звертається до депутатів з проханням включити котів до екосистеми міста. В петиції пояснюєтться, що таким чином узакониться котяче проживання в підвалах та на горищах багатоповерхівок.

Взимку барським котам нема де зігрітися, так як їх не впускають у підвали. Підтримати ініціативу можна за посиланням. Щоб депутати розглянули звернення, потібно набрати 100 голосів.

“Як по всій Україні, так і у нашому місті, відсутній притулок для котів, а дані тварини співмешкають поруч з нами у кожному дворі та мають статус безпритульних. Безхатьками вони стають з вини людей. Роль “притулків” відіграють двори багатоповерхівок”, – пише авторка петиції.

За її словами, завдяки небайдужим мешканцям житлових багатоповерхових будинків, за рахунок їхніх власних коштів, ці тварини забезпечені їжею, вчасним лікуванням, вакцинацією, стерилізацією, обробленням від паразитів.

“Піклуватися пор котів, допомогти їм вижити у важких умовах вулиці є нашим моральним обовязком. На жаль, у зимовий період доволі часто перешкоджається вільний доступ котів до підвалів будинків для їхнього обігріву, який є необхідним, щоб вони не загинули зимою від переохолодження. Також спостерігаються часті випадки жорстокого поводження стосовно безпритульних котів”, – додає активістка.

Вона зауважує, що у багатьох європейських країнах та на прикладі багатьох міст України (Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя, Харків, Дніпро та інші), практика визначення котів частиною екосистеми міста стала оптимальним рішенням проблеми.

“Недомашні улюбленці також корисні у підвальних приміщеннях, адже проводять дератизацію – скорочення популяції шкідливих та небезпечних гризунів, які розповсюджують інфекції, оскільки проблема викидання власниками тварин на вулицю була, є, і буде. Включення місцевими органами котів до екосистеми міста дасть захищення тварин від жорстокого поводження з ними. А контролювання їхнього розмноження потрібно вирішувати шляхом стерилізації”, – читаємо у тексті звернення.

Активістка вважає необхідним, щоб місцеві депутати проголосили безпритульних котів частиною екосистеми міста Бар, заборонили їх необгрунтований вилов, перешкодження годуванню, перешкодження проникнення тварин у підвали, горища та інші місця. А також внесли відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримування будинків та прибудинкової території, зробили відповідні доповнення до повноважень Бару.

Нагадаємо, вінничанин, підозрюваний у жорстокому поводженні з тваринами, сидітиме під домашнім арештом.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1161 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.