Вінничанка просить дозволити партнерські пологи у пологових будинках міста

В Єдиній системі місцевих петицій 20 травня зареєстроване нове звернення. Вінничанка Юлія Людвінська просить дозволити партнерські пологи у пологових будинках Вінниці.

“Згідно з інструкцією організації профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах затвердженої МОЗ України від 10.05.2007 №234 п.2.6. Медичний персонал акушерського стаціонару дозволяє присутність партнера не більше двох осіб (чоловіка, членів родини, близьких) на пологах відповідно до порядку, затвердженого головним лікарем ЗОЗ з урахуванням бажання роділлі. Додаткове медичне обстеження родичів не проводиться. Присутність членів родини за наявності в них туберкульозу або гострих проявів інфекційного захворювання в акушерському стаціонарі не допускається. Особи, присутні при пологах, повинні бути в чистому домашньому одязі та змінному взутті”, – пише авторка петиції.

Втім, за її словами, попри вказані норми законодавства, пологові будинки Вінниці забороняють проведення партнерських пологів, що в свою чергу є порушенням прав.

“Жодних рекомендацій щодо заборони проведення партнерських пологів, від МОЗ чи ВООЗ нема. На прохання пояснити якими законодавчими нормами керуються пологові будинки, ясної відповіді отримано не було, лише загальні фрази. А також навіть при пом’якшені карантину, партнерські пологи не дозволили”, – скаржиться вінничанка.

Нагадаємо, карантин, пологи і підтримка рідних.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

960 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.