На справі військових пенсіонерів адвокат заробила 34 тис.дол.?

Пенсію у 804 гривні за майже сорок років бездоганної служби в авіації – таку подяку держави заробив при звільненні у запас військовий льотчик Олександр Волошенко.

– Уже через рік після мого виходу на пенсію виникла велика диспропорція у пенсійному забезпеченні військовослужбовців, – розповідає Олександр Волошенко. – Наприклад, прапорщик, який звільнявся роком пізніше, одразу, без всіляких судів отримував у три рази більше, ніж такі офіцери, як я! Держава нас поставила в такі умови, що аби отримувати заслужене, ми повинні мати відповідне рішення суду.

Олександру Волошенку й іншим офіцерам (загалом їх понад 50) нічого не залишалося, як йти до суду самим чи звертатися за допомогою до адвокатів.

– Ми \"купилися\" на порядність і високі гарантії професіоналки, яка гарантувала нам позитивне рішення справи по суті, – говорить теж військовий пенсіонер Віктор Ляшенко. – Адвокат Оксана Ягнічук поклала перед нами \"Договір надання юридичних послуг\". Все прописано чітко і ясно, зі справедливими умовами відповідальності обох сторін і зазначенням конкретних строків виконання умов договору виконавцем менше ніж за рік. Із кожного запросила по 4 тис. грн., це також прописано у договорі. Нам залишалося лише чекати справедливого рішення суду і, як результат, перерахунку пенсій.

Минуло три роки. За цей час військові пенсіонери тричі, за наполегливим проханням адвоката і її напарника Андрія Бабошина, переукладали договір на продовження терміну його виконання. Із кожною новою угодою, як розповідають скаржники, зростали вимоги адвокатів, а клієнтам треба було доплатити по тисячі чи дві гривень, мовляв: \"Інфляція, долар росте, з\'явились непередбачувані витрати у суді\".

Сьогодні пенсіонери почуваються не інакше, як ошуканими. За словами Олександра Волошенка, за увесь цей час до суду було подано лише позовну заяву, але й ту суддя залишила без розгляду, через її оформлення. Тому група активістів, заручившись підтримкою решти скаржників, оббиває пороги мілі­цейських, прокурорських установ та пише скарги до обласної колегії адвокатів.

– Прийнявши мою та інші заяви, – продовжує Олександр Волошенко, – міліціонери Ленінського райвідділу отримали також цілий пакет доказів – хронологія подій, письмові відповіді адвокатів на наші претензії, в яких вони вкотре зобов\'язувались виконати умови договору, – і пообіцяли розібратися по факту й притягнути винних до відповідальності. Минуло два тижні, і ми отримали відповідь – криміналу тут немає, це цивільно-правові відносини, тож розбирайтесь самі. Але як це нема криміналу, якщо адвокати не виконали, не виконують і незбираються виконувати умови, прописані у договорі? Там же чорним по білому написано: \"За невиконання, не належне виконання своїх зобо­в\'язань або не виконання в строк, кошти, отримані адвокатом від замовника, повертаються замовникові у повному обсязі\".

Тож військові тепер звернулись до прокуратури, а також подали заяву до обласної колегії адвокатів.

– Це нас, військових, більше ніж півсотні, – пояснює Олександр Олександрович. – А я ж на власні очі бачив, як біля офісу цих адвокатів літня жінка, взявши за грудки пані Ягнічук, трусила її, як вітер тополю, і зі сльозами на очах кричала, що витрусить з неї ті дві тисячі гривень, які та у неї видурила. А скільки є ще таких людей – сотні, чи може тисячі?!


Марина СтепановаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

652

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

570

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

465

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

452

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

439

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...