Вінницьким лікарям додатково виплатять по п’ять тисяч гривень

На екстреній позачерговій сесії 18 березня депутати вінницької міської ради одноголосно підтримали рішення виділити 48 мільйонів гривень на галузь охорони здоров’я, які будуть направлені на боротьбу з коронавірусом. Йдеться про забезпечення медичних закладів та персоналу усім необхідним. 

Кошти спрямують на закупівлю 2000 експрес-тестів на коронавірус, 1000 швидких тестів на грип для поповнення існуючих запасів, 12 тисяч комплектів медичного одягу для лікарів-інфекціоністів, 20 костюмів високого захисту (вартість одного – 27 тис. грн.), 350 літрів  антисептиків для рук, 400 літрів дезінфікуючих рідин для приміщень. 

– Необхідно передбачити ресурси на придбання не менше 20 апаратів ШВЛ для нашого інфекційного відділення. Звісно, зараз є певні проблеми з поставками через їх дефіцит. Зараз ми чекаємо на поставку 10 ШВЛ, а далі замовлятимемо ще 10, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. –  Дуже важливо зараз підтримати 439 працівників інфекційного відділення МКЛ № 1, невідкладної допомоги, приймальних та реанімаційних відділень міської лікарні. Саме тому було прийнято рішення виділити по п’ять тисяч гривень лікарям, по три тисячі – медсестрам і молодшому персоналу по півтори тисячі – вони мають отримати ці кошти чистими, слід добавити нарахування.

За словами Сергія Моргунова, розмір резервного фонду сьогодні складає 24 млн. грн. І оскільки на всі вкрай важливі заходи необхідно 50 мільйонів, то деякі інші програми доведеться згорнути, адже надходження до бюджету будуть скорочені мінімум на 60 млн. грн. 

– Для боротьби з коронавірусом на всю державу виділено сьогодні 100 мільйонів. Тому все навантаження лягає на місцеві бюджети. І це не тільки лікарні. Треба дотувати той же транспорт, в якому зараз мають їздити не менше 10 людей. Ситуація складна, треба консолідувати зусилля. І серйозно поставитися до всього, щоб не було в нас, як на перших порах в Італії, – зазначив Сергій Моргунов. 

Нагадаємо, Вінниччина – на карантині

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook