Сергій Моргунов зустрівся зі швейцарською делегацією

27 березня, міський голова Сергій Моргунов ознайомив представників швейцарської делегації із прогресом реалізації швейцарсько-українських проєктів у Вінниці та презентував дипломатам плани Вінниці щодо повоєнного відновлення.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Основну увагу під час зустрічі приділили обговоренню загальних питань соціально-економічної ситуації в умовах війни, процес інтеграції ВПО у громаді, можливості й виклики щодо участі місцевого самоврядування у процесі відбудови країни, а також реалізацію спільних швейцарсько-українських проєктів.

Також Сергій Моргунов презентував стратегічні проєкти з повоєнного відновлення, які б дозволили покращити розвиток громади у різних сферах. Заступниця генеральної директорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), керівниця напрямку співробітництва з країнами Близького Сходу, Північної Африки та Європи Андреа Штудер зазначила, що з метою залучення можливих інвесторів покажуть ці проєкти у Швейцарії.

«Говорячи про проєкти, ми маємо подивитися, де і в яких напрямках у нас уже була співпраця. Особлива увага на ті проєкти, які ми реалізовували в рамках децентралізації, крім того, багато з тих конкретних проєктів, які були зазначені, ми зможемо привезти й показати у Швейцарії, тому що точиться обговорення стосовно інвестиційних складових, інфраструктурних проєктів і, можливо, будуть приватні організації зацікавленні в інвестуванні», – зазначила Андреа Штудер.

Сергій Моргунов висловив впевненість у тому, що Вінниця могла б об’єднати зусилля зі Швейцарією та поділитись досвідом ефективної співпраці з іншими територіальними громадами задля рівномірного розвитку регіону.

«У нас дійсно є ряд проєктів, де ми пропонуємо саме концесію або муніципально-приватне партнерство. Також хочу додати, що я знаю, що посольство Швейцарії працює по Вінницькому регіону по ряду проєктів. То ми могли б тут об’єднати зусилля, поділитися своїм практичним досвідом з територіальними громадами. Ми й так по багатьом громадам працюємо й допомагає їм, з точки зору експертизи, технічної експертизи, з точки зору рекомендації як правильно рухатись, їхні працівники проходять стажування у нас», – зазначив Сергій Моргунов.

Заступник державного секретаря, керівник Відділу з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімон Гайссбюлер зазначив, що це уже не перший його візит у Вінницю.

«Вперше я був тут 18 років тому, за цих два десятки років місто значною частиною розвинулось. І це велике задоволення спостерігати, як динамічно розвивається місто в сучасних умовах», – зазначив Сімон Гайссбюлер.

Міський голова підкреслив, що позитивна динаміка розвитку була б неможливою без підтримки іноземних партнерів.

«Така динаміка була б неможлива без підтримки саме Швейцарії та Цюриха зокрема, по тим проєктам, які ми вже реалізували з 2006 року. А також тієї великої допомоги, яку надала Швейцарія з початком вторгнення», – зазначив Сергій Моргунов.

Він додав, що громада міста наразі акумулює всі зусилля для підтримки наших Збройних Сил та Сил Оборони та продовжує робити усе можливе задля стабільної життєдіяльності.

Нагадаємо, що Вінниця тісно співпрацює зі Швейцарією ще з 2006 року. Так у рамках першого етапу проєкту «Цюрихські трамваї для Вінниці» наше місто отримало 116 вагонів, а у рамках другого – очікує на 35 трамвайних вагонів «Tram 2000». Окрім того, було реалізовано кілька проєктів у сфері енергоефективності, міської мобільності, е-демократії.

Також з початком повномасштабного наступу російських військ на територію України, Вінниця отримала не один гуманітарний вантаж зі Швейцарії за підтримки Посольства цієї країни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook