Підтримка ЗСУ та будівництво укриттів: про виконання бюджету Вінниці за I квартал

11 травня, на засіданні виконавчого комітету міської ради розглянули та схвалили звіт про виконання бюджету за перший квартал 2023 р. Загалом у ньому вдалось закумулювати 1,5 млрд грн.

Як зазначив під час засідання Вінницький міський голова Сергій Моргунов, наповнення бюджету у час війни надзвичайно важливе питання, адже це запорука належного життєзабезпечення громади, належної роботи її критичної інфраструктури. Відтак, за його словами, зупинятись не можна – потрібно рухатися далі.

«А це і подальше будівництво, і облаштування укриттів у закладах освіти, і капітальні видатки, які стосуються безпосередньо охорони здоров’я, зокрема завершення будівництва нашого кардіоцентру, і звичайно підготовка до опалювального сезону, тому що виклики були і залишаються на сьогоднішній день, – наголосив очільник громади. – Ну і звичайно актуальним є ефективне та раціональне використання коштів».

Головні показники надходження до бюджету представила директорка департаменту фінансів Наталія Луценко. З її слів визначна роль у його наповненні належить власним доходам, які у порівнянні з минулим роком зросли на 26,9 %. Річний план по них перевиконано.

Доходи бюджету

«Основу бюджету складає загальний фонд, до якого надійшло 1,4 млрд грн, або майже 96 % всіх доходів, у тому числі 1,2 млрд за рахунок власних доходів та 184, 5 млн грн за рахунок трансфертів з інших бюджетів, – зазначила Наталія Луценко. – Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, плата за землю та податок на нерухоме майно, які разом закумулювали майже 98 % всіх власних доходів загального фонду».

Водночас доходи спеціального фонду склали 63, 8 млн грн, що в 1,4 рази більше, ніж минулого року.

Видатки бюджету

Видатки бюджету за звітний період склали майже 1,2 млрд грн. А це становить 108, 8 % до видатків попереднього року. Основними споживачами бюджетних коштів загального фонду бюджету залишаються такі галузі, як освіта, соціальний захист, житлово-комунальне господарство. На їх фінансування направлено 70 % усіх видатків.

«В умовах війни велика увага приділяється соціальному захисту населення. На виконання цих завдань спрямовано майже на 35 % більше коштів, ніж у відповідному періоді минулого року, – зауважила Наталія Луценко. – Зокрема, у 2023 році запроваджено надання щоквартальної муніципальної матеріальної допомоги окремим категоріям громадян (4,2 млн грн). Також кошти спрямовуються на підтримку ГО «Координаційний центр з питань полонених та зниклих без вісти» (1,1 млн грн), допомогу на поховання військовослужбовців (760 тис. грн), надання соціальної підтримки родин Захисників та Захисниць (733 тис. грн)».

Однією із важливих статей видатків також залишається підтримка ЗСУ та запобіганню наслідків надзвичайних ситуацій. Так, на зміцнення матеріально-технічного забезпечення Нацгвардії та Збройних Сил, правоохоронних органів, добровольчих формувань ВМТГ у першому кварталі спрямовано 34,6 млн грн.

Видатки спеціального фонду за звітний період склали 261,6 млн грн, що значно перевищує видатки минулого року. Порівняно з ним з 1,9 до 16,6 відсотка зросла і частка видатків бюджету розвитку.

Основні завдання, які виконувались за його рахунок це:

  • ремонт та облаштування споруд цивільного захисту – укриттів у закладах освіти, охорони здоров’я та в інших установах ( 25,1 млн грн);
  • капітальний ремонт приміщення РАЦС (Замостянська,26) із укриттям, яке було частково зруйноване 14 липня 2022 року внаслідок збройної агресії рф (5,1 млн грн).

«Такими є підсумки виконання бюджету за перший квартал поточного року. Сьогодні ми продовжуємо відповідну роботу. Основне завдання, зважаючи на наявність додаткових викликів в умовах воєнного стану, – це наповнення бюджету, виконання плану по доходах, в тому числі шляхом створення нових робочих місць, і відповідно, умов для переміщення підприємств, релокації бізнесу на територію нашої громади. Важливим завданням є також надання підтримки ЗСУ, внесення нашої частки у Перемогу у цій жахливій війні», – підсумувала Наталія Луценко.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook