Заява про шлюб через “Дія”. Що потрібно робити?

На порталі“Дія” можна подати заяву про державну реєстрацію шлюбу й одразу обрати місце, час, формат та зал, де пройде церемонія. Весь процес триває менше ніж 15 хвилин, а скористатися послугою можуть повнолітні українці, які мають електронний підпис.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Щоб подати заяву про шлюб у “Дії”, потрібно:

  1. Авторизуватися на порталі “Дія” та перейти у розділ “Сім’я”.
  2. Обрати послугу “Заява про шлюб”.
  3. Заповнити заяву. Тут можна обрати час та місце реєстрації шлюбу, церемонію у святковій залі та інші додаткові послуги.
  4. Сплатити адміністративний збір.
  5. Підписати заяву електронним підписом.
  6. Далі ваш партнер отримає посилання на заяву електронною поштою. Він має авторизуватися у кабінеті на порталі, перейти за посиланням з пошти та підписати заяву електронним підписом.

“Після цього обраний вами ДРАЦС надішле вам результат розгляду заяви та деталі щодо церемонії на електронну пошту. Вам залишається лише з’явитися у ДРАЦС у день одруження”, — йдеться у повідомленні Мінцифри.

Раніше, щоб подати заяву про шлюб, майбутнім молодятам доводилося разом йти до ДРАЦС, заповнювати паперові заяви та проходити перевірку в держреєстратора. Після цього сплатити держмито, а потім знов повертатися до держустанови та обговорювати деталі церемонії зі співробітником ДРАЦС.

“10 хвилин онлайн замість походів до ДРАЦСу, заповнення паперових заяв, перевірки в держреєстратора, витрати часу в банку та інших зовсім не романтичних речей”, — написав у Telegram глава Мінцифри Михайло Федоров.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook