Вінницька область уже підготувалася до вакцинації від COVID-19

Вакцинація здійснюватиметься на базі створених тимчасових пунктів щеплень. Імунізація коронавірусної хвороби COVID-19 у 2021-2022 роках проходитиме в декілька етапів. Про це повідомили на сайті Вінницької ОДА.

Першими вакцинуватимуться медичні працівники та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на  COVID-19, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів. Також будуть залучені військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України. 

Другий етап передбачає імунізацію медичних працівників та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), вакцинуватимуть людей віком від 80 років.

На третьому етапі вакцинуватимуть людей віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.

На четвертому етапі до вакцинаціїзалучатимуть людей віком від 60 до 64 років, дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті у зв’язку із захворюванням на COVID-19. Вакцинуватимуть й інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Також імунізація торкнеться осіб, які перебувають в місцях обмеження волі або слідчих ізоляторах та працівників місць обмеження волі.

П’ятий етап стосується вакцинації дорослих – віком від 18 та старших за винятком тих, що мають супутні захворювання, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті у зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Додамо, вакцини закуповуються коштом міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ та коштом державного бюджету.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2030 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.