Міський голова Вінниці привітав бійців десантно-штурмових військ з їхнім професійним святом

Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітав українських військових із Днем десантно-штурмових військ Збройних сил України, яке відзначають сьогодні, 21 листопада.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Відповідне звернення мер опублікував у своєму телеграм-каналі.

“Завжди попереду. Там, де небезпека. Там, де потрібна екстремальна відвага, вишкіл, бойова майстерність. Наші Десантно-штурмові війська – нездоланна сила. Український народ пишається вами і знає, що ви не підведете”, – написав Сергій Моргунов.

Міський голова висловив впевненість у перемозі України: “Слава ЗСУ! Переможемо!”

Десантно-штурмові війська – це окремий рід військ ЗСУ. Його основні характеристики – висока маневровість та автономність дій.

Вони призначені для швидкого розгортання з метою прикриття або оборони окремих напрямків, ведення наступальних або штурмових дій, а також охоплення противника повітрям, ведення бойових дій у його тилу.

Десантні війська були створені в Україні після проголошення незалежності на основі повітрянодесантних військ СРСР. У 2012 році їм присвоїли назву “Високомобільні десантні війська”, і таким чином повернули радянську абревіатуру “ВДВ”.

У жовтні 2017 року Командування ВДВ повідомило про затвердження ребрендингу та нової дати професійного свята. Так в Україні з’явилися Десантно-штурмові війська із багряним беретом (замість блакитного), штандартом командувача десантно-штурмових військ, прапором роду військ та новою клятвою.

Свій професійний день відзначають 21 листопада, в День архістратига Михаїла, якого називають “верховним командувачем Божого війська у битві проти нечистих сил”. Одне з прізвиськ українських десантників – “єноти”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook