Як вінницькі школярі отримувати атестати в умовах карантину

У кінці липня – на початку серпня випускники вінницьких шкіл нарешті отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту. Через пандемію Covid-19 вручення документів про освіту перенесли майже на місяць.

У зв’язку з карантином стали неможливими традиційні випускні бали з запрошеними гостями і масштабними святкуваннями.

Анна, випускниця Шаргородської районної гімназії, зізналась, що її однокласники дуже засмутилися через це.

-Все сталось неочікувано, а мрії багатьох дівчат про бальне плаття і вальс розлетілись зі швидкістю світла, – згадує дівчина.

Анна розповіла, що вручення свідоцтв відбулось на початку серпня за ініціативою дирекції школи.

-Вони пішли нам назустріч, провели маленьке свято, був концерт, але вальс не танцювали. Багато дівчат не одягли маску з думкою: «Ми що, даремно фарбувались». Не думаю, що ця подія була повністю безпечною, але вже змирилась.

Назар, випускник вінницької фізико-математичної гімназії № 17 останній дзвоник онланй не сприйняв.

-У нас був останній дзвоник у Zoom, це було жахливо! Нікому не сподобалось, – каже він.

За словами Назара, за організацію випускного взялися батьки, які вмовили адміністрацію провести його в дворі школи.

-Я знаю, що в багатьох школах взагалі нічого не було, просто приходили за атестатами. Тому, я дякую нашим батькам за їхню ініціативу, бо ми, учні, навряд чи вплинули б якось на ситуацію. Ми розуміли, що відбувається, тому намагались дотримуватись соціальної дистанції, але масок не вдягали через спеку, – розповідає хлопець.

А от випускник Дмитро, який закінчив Агрономічненську школу, зумів знайти чимало позитиву у такому незвичному випускному.

-У нас був останній дзвоник, ми зібрались з класом, сфотографувались зі стрічками “Випускник”. Потім, після останнього ЗНО, поїхали святкувати в ресторан, тоді пішли в ліс (на природі все ж безпечніше). До ресторану запросили всіх вчителів, були танці, одним слово, «потусили» добре. Особисто я задоволений тим, як для нас все організували. Через карантин ми святкували випуск не один, а кілька днів, – радіє Дмитро.

Проте, як зауважив хлопець, не всі однокласники змогли зібратись разом.

-Атмосфера була, звісно, не та… Якщо порівнювати з минулорічними випускниками, то ми не змогли відчути, що це саме випуск зі школи. Ми не ставили прощальну виставу, не попрощались з усіма вчителями, бо не всі прийшли до нас у ресторан, не було гарно оформленої зали. Але мені здається, що, хто справді хотів свята, зумів організувати його і в умовах карантину, а кому це було не цікаво, то навіть не пробували, – резюмує хлопець.

Якщо для учнів важливим було саме свято, то перед адміністраціями шкіл постало непросте завдання – організувати вручення документів максимально безпечно для випускників.

Директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко пояснила, що відповідно до українських законів, вручення свідоцтв мало обов’язково відбутися за особистої присутності учнів. Кожному випускнику необхідно було поставити підпис у спеціальній книзі отримання свідоцтв, а ось спосіб видачі документів адміністрації шкіл обирали індивідуально.

-За законами про освіту, школи й адміністрації мають досить великі повноваження і велику автономію. Рішення про формат вручення документів – цілком їхня компетенція. Від нас вимагалось нагадати про заходи безпеки. Кожен тиждень у нас були наради в Zoom для директорів, де ми це обговорювали, а також було засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, – пояснює Оксана Яценко.

Вона зазначає, що адміністрації вінницьких міських шкіл керувались рекомендаціями, які були прописані в листах Міністерства освіти і департаменту освіти Вінницької міської ради.

-Такі заходи бажано проводити або на вулиці, або в холі з чітким дотримання соціальної дистанції, використанням антисептиків і за графіком, аби учні менше перетинались між собою. За дотримання усіх цих вимог відповідали адміністрації шкіл, – додала Оксана Яценко.

Свій формат свята останнього дзвоника, зважаючи на загальні рекомендації, обрали у вінницькій гуманітарній гімназії №1.

-Для 11-класників випуск – це свято, яке потім згадується все життя. Тому ми вирішили видати дітям документи про освіту в урочистій обстановці. Але з дотриманням усіх тих норм, які є! – розповів Олег Дудник, заступник директора з навчально-виховної роботи гуманітарної гімназії №1. – У нас є 4 класи, ми виділили для них окремий час, а потім кожен клас ми «розбили» на групи до 10 осіб. І вже в актовій залі, урочисто, з музикою, побажаннями і фотографіями, ми вручали індивідуально кожній дитині і батькам документи. Були і рукавички, і маски, і термометрія, яку ми проводили на вході для всіх в обов’язковому порядку, і дотримання дистанції.

А от у вінницькій школі-гімназії №6 свідоцтва випускникам вручали у дворі школи.

– Головною умовою урочистого випускного було дотримання усіх протиепідеміологічних заходів. Вручення було у дворі школи, діти сиділи на відстані 1,5 м один від одного, був масковий режим. Також була санітарна обробка дезінфекторами, окремі вологі килимки, щоб витерти взуття, стояли антисептики, – розповіла Віра Шинкевич, заступниця директора з навчально-виховної роботи школи-гімназії №6. – Діти до заходів поставились серйозно, таких, скажімо, протестуючих не було.

Авторка – Дарина ДІДИК

Нагадаємо, вінницька телешкола номінована на “кращу телепрограму” міжнародного фестивалю.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook