В умовах пом’якшеного карантину вінничани і гості міста активно відвідують понад 30 екскурсій

Попит на екскурсії Вінницею цього літа значно зріс. Нині жителі та гості міста можуть відвідати понад три десятки екскурсій різних форматів. Це може бути і піша, і водна, і велосипедна подорож. Є окремі дитячі екскурсії. Є гастрономічні, театралізовані оглядові по основних алокаціях міста чи локальні мікрорайонами.

-Це переросло традиційний формат прогулянки середмістям із купою дат, прізвищ і сухих фактів. Прийшло розуміння, що вінницькі принади не сконцентровані тільки в центрі: тут чи не кожна вуличка, кожен дворик і будівля можуть розказати свою унікальну оповістку, – розповідає про нинішні міські екскурсії заступник, а нині виконуючий обов’язків, директора департаменту маркетингу та туризму Вінницької міської ради Станіслав Данілов. – І не обов’язково намагатися вкласти всю історію столиці Поділля в пару годин виснажливого «марафону». Крім того, змінився й сам турист, він став більш вимогливим і спокушеним, а отже потребує якісних змін у пізнавально-розважальному дозвіллі та його різноманіття.

Серед найяскравіших екскурсій називають такі: «Під три мости», «Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові», «12 казок про Вінницю та тринадцятий секрет», «Вінниця містична», «Вінниця космічна», «Свічки з підземель», Winniza-Stadt, «Вишенька на двоколісному», «Наше єврейське щастя» (з обідом в синагозі), «Екскурсія з пікантним присмаком: 18+».

Зараз же особливо популярні екскурсії місцевими садибами, підземеллями, подорож «містичною» Вінницею з її легендами й таємницями, перенесення у часі та знайомство з психоневрологічною лікарнею ім.Ющенка.

За словами Станіслава Данілова, інтерес до екскурсій у жителів міста підігріли довгі місяці карантину та вимушеної ізоляції.

У соціальних мережах однією з найпопулярніших вважають екскурсію «Під три мости». Вона передбачає маленьку мандрівку на катері з келихом шампанського та розповідями про Вінницю. Авторка екскурсії – Таня Рибак випускниця «Школи вінницького гіда».

Вона розповідає, що ідея водної екскурсі в неї виникла давно, ще коли самій пощастило відчути схожий досвід. Але втілити її вдалося лише після карантину.

-Ми дивимось на місто інакше, адже з води Вінниця виглядає абсолютно іншою, майже всі екскурсанти не розуміють, де вони знаходяться. Це крутий спосіб показати місто вінничанам. Люди якось дуже сильно перезавантажуються на цьому маршруті. Це така трохи терапевтична екскурсія. Це можливість побути собою, відключитись від проблем. Тому люди зазвичай повертаються задоволені і кажуть, що їм було дуже добре, – каже Таня Рибак.

Вона пояснює, що після карантину люди спраглі до емоцій, адже поїхати кудись далеко зараз складно. За її словами переважна кількість відвідувачів це – жителі Вінниці.

-У нас завжди невеличкі групи. Але думаю, що вже понад 100 людей побували на цій екскурсії за місяць. Тому стараємось давати максимум цікавинок про місто. І люди повертаються неодноразово на цей маршрут. Я вважаю, що це гарна ознака, – ділиться враженнями авторка екскурсії.

Нагадаємо, вінничан запрошують за місто на середньовічні розваги та екскурсії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1350 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.