Як вінницька молодь мандрувала історичними стежками Літинського краю

Минулого тижня відбулась одноденна мандрівка від молодіжного центру «Квадрат». 17 мандрівників та мандрівниць з самого ранку п’ятниці вирушили у подорож – «Мандрівка історичними стежками Вінниччини. Літинський край».

Про це йдеться на сторінці молодіжного центру «Квадрат».

Разом з гідом, істориком, краєзнавцем, представником ГО «Кипорів Яр» Валерієм Кривим, вирушили у піші мандри через ліс.Загалом протяжність маршруту склала близько 6 км.

Як вінницька молодь мандрувала історичними стежками Літинського краю

Завершилась піша частина мандрівки біля пам’ятного хреста на якому написано: «Кипорів Яр був місцем таборування українських козаків-повстанців, які на чолі з отаманами Яковом Шепелем та Яковом Гальчевським-«Орлом» у 1920 – 1925 рр. зі зброєю в руках боролися за волю нашого народу», тож група також почула історію про те, як на теренах лісу успішно проходили бої повстанців Української Народної Армії, зокрема в місці, яке називається «Кипорів Яр».

Як вінницька молодь мандрувала історичними стежками Літинського краю

В «чорному лісі», що розташувався між селами Іванопіль та Пиківська Слобідка, учасники мандрівки спробували власні сили у вправах з основ військової справи. Так, молоді хлопці та дівчата вчились збирати та розбирати зброю, займати бойові позиції, цілитись, стріляти, метати гранату, надавати першу медичну допомогу в умовах військових дій. А також дізнались про роботу дрона-безпілотника завдяки військовим з Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку та з 131-го окремого розвідувального батальйону.

Як вінницька молодь мандрувала історичними стежками Літинського краю

“Молодіжний центр «Квадрат» щиро дякує за допомогу у проведенні заходу ГО «Туристський клуб «Орієнтир» та учасникам за їх витривалість, активність та зацікавленість у вивченні історії Вінниччини”, – йдеться на сторінці “Квадрату”.

Нагадаємо, Вінницьку молодь запрошують в мандрівку історичними стежками Літинського району

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook