Швейцарців переконували у ефективності вінницьких проектів DESPRO та EGAP

Зустріч керівництва Вінницької області з офіційною делегацією Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва відбулась 18 грудня.

Швейцарську делегацію представляли директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколь Рудер, заступниця голови Департаменту співробітництва із країнами Євразії Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва Барбара Еггі, старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер.

“Паралельно з нашою співпрацею з DESPRO ми започаткували регіональний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Якщо на перший конкурс було подано лише 26 проектів на загальну суму 300 000 грн, то в 2019 році – 749 на суму 20 млн грн. Загальний фонд конкурсу склав 229 млн грн, тобто на кожну гривню обласного бюджету ми залучили 11,5 грн позабюджетних, бюджетних, спонсорських та інших коштів. Те, що ми робили спільно з вами для розвитку українського села – дуже важливо. Тож сподіваюсь на продовження та нарощення співпраці можливо і через конкурс розвитку територіальних громад”, – каже голова Вінницької облради Анатолій Олійник.

DESPRO – це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та запроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку. Проект впроваджується в Україні з 2007 року і передбачає чотири фази реалізації. Протягом трьох фаз у Вінницькій області було реалізовано 62 проекти на загальну суму 79,4 млн грн, з них кошти DESPRO – 36,9 млн грн, кошти обласного бюджету – 4,53 млн грн, кошти місцевих бюджетів – 11,65 млн грн, кошти населення – 26,32 млн грн.

Проекти стосувались водопостачання в сільській місцевості, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами.

Нагадаємо, раніше “Місто” писало про швейцарський проєкт у Вінниці: що він дав для Вінниці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook