На Вінниччині запрацював державний онлайн-магазин

Зекономити час та ресурси на створення тендерних комітетів підприємці можуть за допомогою державного онлайн-магазину «ProZorro Market». Підприємцю досить один раз пройти кваліфікацію і зареєструватися на цій платформі, щоб продавати свій товар замовникам.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Володимир Мережко зазначив, що у 2019 році у Вінницькій області зафіксували 22 тисячі державних закупівель.

— За 2019 рік через систему ProZorro  провели 22 тисячі держзакупівель у Вінницькій області, 80% – допорогові закупівлі. Зекономити вдалося 334 млн грн, – розповідає Володимир Мережко. – У минулому році на законодавчому рівні затвердили, що всі процедури у Вінницькій області будуть проходити через сервіс ProZorro починаючи з 30 тисяч гривень. За виключенням використання державного онлайн-магазину «ProZorro Market». Всі ті наші розпорядники коштів, які закуповують товари за бюджетні гроші через цю систему, можуть не проходити систему тендерних закупівель, що зекономить час.

За словами Володимира Мережка, «ProZorro Market» схожий за функціоналом на інтернет-магазин «Розетка».

— Працює за принципом магазину «Розетка» – можна зайти, подивитися і вибрати перелік товарів, які вас цікавлять, – поясню Володимир Мережко. – Постачальники можуть заощадити час та ресурси – досить один раз пройти кваліфікацію і продавати свій товар у відповідній категорії. Найпопулярніші товари серед державних замовників – офісний папір, картриджі, ноутбуки, ліки, – пояснює Володимир Мережко.

Зараз цей майданчик тестують, а діяти на повну він почне навесні.

—ProZorro Market запрацює з 19 квітня 2020 року. Тоді ж на сайті з’явиться тариф 5% від суми договору, який повинен буде сплатити учасник. У Вінницькій області вже здійснили 13 закупівель – це комп’ютерне обладнання, канцтовари та бензин, – розповіла керівниця ГО «Філософія серця» Юлія Грига.

Реєстрація на цій платформі вільна. Як пояснив Володимир Мережко, чим більше конкуренції, тим більше варіантів вибору у замовників .

—Для того, щоб користуватися цим онлайн-магазином, потрібно зайти на платформу SmartTender.biz, Zakupki.prom.ua, dzo.com.ua або e-tender.ua і обрати там «ProZorro Market». Далі вибрати необхідний товар, постачальника і натиснути кнопку «Купити». Створити чернетку звіту і підписати електронний варіант договору. Товар має прийти впродовж семи днів, а оплата здійснються, коли товар «на руках», – розповів Володимир Мережко.

Постачальникам потрібно подати документи адміністраторам «ProZorro Market», пройти кваліфікацію, отримати підтвердження про відповідність і зареєструватися на одому з майданчиків пілотного проєкту.

Нагадаємо, Вінницька область заощадила майже 335 мільйонів завдяки ProZorro.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

5600 3

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.