22 грудня – перші вибори в трьох ОТГ на Вінниччині

22 грудня у восьми об’єднаних територіальних громадах у Вінницькій області відбудуться вибори. Загалом в Україні таких громад, де вибори в ОТГ будуть у неділю 22 грудня – понад 80. Про це каже представник Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень.

На Вінниччині до перших виборів готуються у Махнівській, Войнашівській і Гавришівській об’єднаних громадах. Тут обиратимуть повністю керівний склад: і голову, і депутатів. Ще у п’яти ОТГ будуть довибори депутатів або старост, адже до цих громад доєдналися інші.

– Скоріше за все – це останні перші вибори в ОТГ. Навіть якщо, як сказала міністерка Бабак, процес створення нових громад буде тривати три місяці, за чинним законодавством, якщо до чергових виборів шість місяців, вже вибори не проводяться, – каже представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень. – Тому я думаю, що це останні перші вибори в ОТГ. Наступні будуть уже чергові загальнонаціональні місцеві вибори. Сподіваюсь, що вони відбудуться в жовтні 2020 року.

Навчання виборчих комісій проводять представники Комітету виборців України разом з представниками ОБСЄ.

За словами Владислава Теленя, через брак фінансування цього разу і, відповідно, неможливість оплатити відрядження представникам виборчих комісій – тренери вимушені самі їздити у відрядження. А серед питань від дільничних виборчих комісій тренери найчастіше чують про фінансові аспекти: як проводити закупівлі і тендери тощо.

– Перші вибори в ОТГ проводяться за рахунок державного бюджету. Фінансування приблизно складає 700-900 тисяч на одну виборчу комісію, – каже Владислав Телень. – Довибори проводяться уже за рахунок місцевого бюджету.

Кандидати на майбутніх виборах в ОТГ – в основному самовисуванці. Можна, звісно, висуватися і від партій. Утім, щодо партійного представництва представник КВУ розповідає нещодавній випадок. В одній з ОТГ кандидат зареєструвався від партії, яка отримала найбільший результат на минулих парламентських виборах. Коли його односельці про це дізналися, то почали запитувати у кандидата: як він ставиться до ринку землі і земельної реформи.

– Кандидат пішов, відізвав заяву про партію і зареєструвався самовисуванцем, – розповідає Владислав Телень.

Голів, депутатів і старост у цих восьми ОТГ на Вінниччині на виборах 22 грудня фактично оберуть на рік. У 2020 році в країні обіцяють адміністративно територіальну реформу, а місцеві вибори – планово у жовтні 2020-го. У проєкті адміністративно-територіального устрою Вінницької області ні Войнашівської, ні Гавришівської ОТГ немає. Є лише Махнівська ОТГ у Козятинському районі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook