Вантажівки не турбуватимуть мешканців Вінниці у ранкові та вечірні години

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект, яким передбачається обмеження руху вантажного транспорту з 6 до 11 години ранку і з 17 до 21 години вечора територією міст із кількістю населення понад 250 тисяч людей. Це обмеження торкнеться і Вінниці.

За прийняття відповідного законопроекту №2296 проголосували 270 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Доповідаючи щодо законопроекту, народний депутат Микола Стефанчук зазначив, що законопроект спрямований на охорону навколишнього середовища. В атмосферу щорічно виділяється 117 млн тонн шкідливих речовин. За цим показником Україна лідирує, що призводить до хвороб громадян.

«Ми пропонуємо дві ключові позиції, які дозволять зменшити викиди в атмосферне повітря. Особливо в пікові години у великих містах, таких як Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця, Кривий Ріг, Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Херсон та інші. Ми плануємо захист природного середовища саме у великих містах, де більш як 250 тисяч населення. Оскільки в пікові години викиди в атмосферу є найвищим», – пояснив він.

За словами Стефанчука, законопроект має дві ключові позиції: впровадити тимчасове обмеження руху вантажних автомобілів з повною масою 8 тонн територією міст з кількістю населення понад 250 тисяч з 6 до 11 години ранку і з 17 до 21 години вечора. По-друге, згідно з документом, органи місцевого самоврядування зобов’язані вживати заходів щодо недопущення перевищення встановленого санітарними нормами рівня шуму і шкідливих викидів у населених пунктах.

Нагадаємо, на автошляху біля Калинівки згоріла вантажівка.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

4840 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.