Як зберегти зір під час роботи за ноутбуком: 5 порад

Кожен, хто багато працює за комп’ютером, чудово знає, як сильно наприкінці дня втомлюються очі. Зберегти зір при такій роботі нелегко — навіть якщо довгий час він залишається гострим, як колись, одного разу людина все одно виявляє, що почала бачити відчутно гірше.

Чи можна убезпечити себе, якщо ви не збираєтесь змінювати вид діяльності? Звичайно так! Щоб зберегти зір, потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій. Розповімо докладніше, які правила при роботі за ноутбуком чи комп’ютером існують, щоб зберегти зір.

Регулярні перерви

Якщо ваша робота пов’язана з роботою за ноутбуком, ви не можете змінити її тільки через те, що вона шкідливо впливає на очі. Але ж робити часті перерви, переключатися на щось інше можна, чи не так? Саме так найчастіше допомагають зберегти зір дітям, які тільки відкрили для себе онлайн-ігри та просиджують годинами за монітором, не знаючи почуття міри.

Відпочивати від монітору потрібно приблизно кожні 40 хвилин. Якщо можете захопитися і забути про роботу – ставте таймер.

Вправи для очей

Щоб зберегти зір зберігався гострим до старості, недостатньо лише змінити вид діяльності — не забувайте про корисні вправи для очей. Наприклад, можна переводити погляд з об’єкта поблизу на об’єкт вдалині, а також часто і сильно кліпати очима.

Найбільш популярна вправа — дивитися на всі боки: не повертаючи голови, дивіться праворуч, наліво, зверху вниз і назад.

Правильна організація робочого місця 

Правильне облаштування робочого місця теж допомагає зберегти зір при роботі за комп’ютером.

Що треба врахувати:

  • монітор необхідно розташувати трохи нижче рівня очей — так вони будуть менше напружуватися;
  • світло лампи або сонячних променів не повинно падало на монітор — таким чином ви уникаєте відблисків.

Пам’ятайте, що оптимальна відстань від обличчя до монітора складає приблизно 70 см, але ніяк не менше.

Спеціальні окуляри

Окуляри, що зберігають зір за комп’ютером, чудовий варіант для всіх, хто змушений сильно напружувати очі на роботі. Вони роблять зображення більш контрастним, поглинають відблиски та відображення. Монітор сприймається практично як паперова книга — і очі втомлюються набагато менше.

Зволожувальні краплі 

Якщо вам здається, що в очі насипали піску, можливо, їм не вистачає зволоження. Виправити це легко за допомогою спеціальних препаратів. Але не займайтеся самолікуванням — краплі повинен підібрати лікар-офтальмолог. До того ж, якщо ви багато часу проводите за комп’ютером,  слід відвідувати цього спеціаліста раз на півроку. Лікар вчасно помітить погіршення зору і допоможе попередити цей процес відповідними вітамінами та лікувальними препаратами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook