Патріотичні брошки та букети з лаванди: у Вінниці 8-річна дівчинка збирає гроші на дрон захисникам

8-річна вінничанка Вікторія Дудко виготовляє та продає патріотичні брошки. Так збирає гроші на дрон для бригади, в якій служить її батько.

Перед цим дівчинка продавала букети з лаванди, яка росла у бабусі. Зібрала 5 тисяч гривень. Коли квіти перецвіли, почала виготовляти брошки.

“Я зв’язувала букетики і продавала. Великі коштували 25 гривень, менші — по 15 гривень. Продавала їх на ринку, потім у кафе, де мама працює. Було дуже мало лаванди, тому взялася уже за брошки, — розповідає Вікторія Дудко. — Роблю брошки із пластикових штучок, далі їх потрібно загладити праскою,щоб склеїлися. Потім дістати і клеєм доклеїти. Мама сказала, що папа збирає гроші на дрон товаришам по службі. Захотіла їм допомогти.Дорослі допомагають і я теж хочу допомогти”.

Брошки 8-річна Віка продаватиме по 15 гривень. Реалізовуватиме їх через соцмережі, на ринку та біля власного будинку.

Мама Вікторії — Юлія Дудко, ініціативу доньки підтримала.

“Япишаюся нею. Це було дуже неочікувано, бо вона замала ще для того, але всеодно вирішила допомагати . Дуже багато хто їй допомагав, давав більшу суму, бо по 15 гривень вона б довго збирала ці гроші.Зі мною вона це не обговорювала. Я приїхала додому, побачила, що вона в’яже букетики. Взяла маленький столик, стільчик і пішла до нас на вулицю біля будинку продавати лаванду. Але вулиця у нас не жвава, то на інший день вона поїхала на ринок. У нас саме ярмарок біля кафе, де я працюю проходив і вона там продавала”, — розповідає Юлія Дудко.

Дрон, на який збирають гроші, коштує 180 тисяч гривень. Це, за словами жінки, для підрозділу тероборони, у якому служить чоловік.

“Зараз частина цієї роти має відправитися на передову, там є дівчина Марія. Вона з Гнівані, пройшла навчання на розвідницю на цьому дроні. Саме його хочемо купити у повній комплектації, якщо вдасться. Якщо буде менша сума, а часу на збір більше не буде, купимо дешевший із меншою комплектацією”, — каже Юлія Дудко.

Разом із грішми, які вторгувала Віка та тими, що перераховували на картку небайдужі, вдалося зібрати 80 тисяч гривень. Залишилося ще 100 тисяч гривень, за словами Юлії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook