Veteran Hub: креативний простір у Вінниці, де дбають про добробут ветеранів

У Вінниці презентували інноваційний проєкт «Ветеранські простори, центри підтримки ветеранів і переселенців як засіб реінтеграції через діалог і взаємодопомогу», який реалізується громадською організацією «Простір можливостей» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Учасники заходу ознайомились з діяльністю ветеранського простору Veteran Hub, Вінницького обласного молодіжного центру «KVADRAT», Міського освітньо-аналітичного центру допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та членам сімей загиблих, а також спортивно-оздоровчого реабілітаційного центру учасників АТО «4.5.0» у Хмільнику.

«Veteran Hub – це креативний простір для ветеранів та організацій громадянського суспільства Вінниччини, що спрямовують свою діяльність на вирішення актуальних проблем ветеранів та їх сімей. Це місце, де ветерани мають змогу психологічно розвантажитись та отримати необхідну професійну консультативну допомогу. Протягом останніх двох місяців нашими фахівцями надано понад 200 консультацій, в основному – з тематики працевлаштування, що є гарним показником в умовах пандемії. Усі без виключення консультації надаються на безоплатній основі», – зазначив керівник хабу, ветеран АТО/ООС Ігор Гемба.

Veteran Hub обладнаний спеціалізованими кімнатами для проведення конференцій та лекцій, а також воркзонами, де відвідувачі можуть попрацювати у мережі Інтернет. Окрім того, хаб створювався у співпраці з громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» та відповідає усім сучасним вимогам доступності.

Основним видом послуг, які надає хаб, є послуги з працевлаштування та здійснення відповідного моніторингу за трудовою діяльністю ветеранів.

«Хлопці, що повертаються з АТО/ООС, часто недооцінюють себе. Більшість з них вважає, що доступна для них робота – це лише водій, охоронник чи вантажник. Це серйозна психологічна проблема, яку ми сьогодні долаємо. У деяких ветеранів навіть є запит щодо створення власного бізнесу. І для цього їм потрібна професійна допомога», – відзначив Ігор Гемба.

За словами представників міжнародного фонду «Відродження», Вінницька область – одна з кращих за рівнем створених умов для інституційного розвитку ветеранських організацій громадянського суспільства та діяльності центрів надання відповідних послуг ветеранам. Наразі фондом здійснюється моніторинг регіонів України з метою виявлення проблемних питань ветеранського руху в Україні.

Нагадаємо,  Сергій Моргунов вважає, що Центр допомоги ветеранам має стати повноцінним комунікаційним майданчиком.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

730 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.