У Вінниці «Муніципальна варта» проводитиме рейди  по виявленню випадків спалювання відходів рослинного походження  

«Муніципальна варта» Вінниці  створила вісім робочих груп з метою протидії спалювання відходів рослинного походження на території громади. Групи працюватимуть з 14 березня по 30 квітня.

Про це повідомляє Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Робочі групи будуть проводити рейди, які передбачають виявлення й інших правопорушень на об’єктах благоустрою та поліпшення санітарно-екологічного стану території Вінницької міської територіальної громади.

Правопорушників будуть притягати до адміністративної відповідальності.

“Щороку, навесні та восени, працівники Муніципальної варти спільно із представниками квартальних комітетів, комунальних підприємств та виконавчих органів міської ради проводять рейди по виявленню фактів спалювання сухої рослинності. До людей, які спалюють листя, наші працівники застосовують адміністративні методи впливу, які передбачають штраф”, — каже начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

Розмір штрафу коливається від 360 до 1360 гривень.

У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за тел. (067) 410 21 01, або ж до Цілодобової варти 15-60.

Нагадаємо, що спалювання опалого листя завдає шкоди здоров’ю та довкіллю. Щороку лікарі попереджають про ризики для організму людини, а екологи б’ють на сполох, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також – зникнення певних видів тварин.

Спалювання рослинних відходів та опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це, в свою чергу, може призвести до пожежі. Варто зазначити, що при згорянні рослинних решток з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Крім того, ці речовини впливають на органи дихання, сприяють виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, бронхіту та пневмонії.

Альтернатива спалюванню – компостування органічних відходів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook