У Вінниці цьогоріч відремонтують 14 прибудинкових територій

Замінять комунікації та зроблять благоустрій прибудинкових територій. Проекти облаштування прибудинкових територій погоджуються з мешканцями, тож люди можуть визначити, яким хочуть бачити свій двір після ремонту.

Цього року міська влада планує капітальний ремонт 14 прибудинкових територій.

Зокрема, як повідомляють в департаменті житлового господарства Вінницької міської ради, капітальний ремонт запланований на прибудинкових територіях за наступними адресами:

вул. Л. Ратушної, 126;

вул. Політехнічна, 6;

вул. Політехнічна, 8;

вул. Політехнічна, 10;

вул. Келецька, 60;

просп. Юності, 63;

вул. О. Антонова, 23;

вул. Келецька, 69;

вул. Космонавтів 45;

вул. Стельмаха,1;

вул. Стельмаха,53;

просп. Юності,20/73;

вул. Келецька,84-86(проїзд).

Наразі, з початку року, комунальникам вдалось завершити капремонт одного двору. Це територія будинку по вулиці Келецька, 71/49.

“Фактично, це був досить великий об’єкт, роботи по якому стартували наприкінці минулого року. Загальна площа робіт становить майже три тисячі метрів квадратних. Основні роботи по цьому об’єкту виконувались коштом міського бюджету. Але, за побажанням мешканців будинку, було облаштовано близько 50 паркомісць. Ці роботи були додатковими, відтак виконувались на умовах співфінансування, при цьому міська рада взяла на себе 70% витрат”, – розповідає директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Віталій Місецький.

Як пояснюють в департаменті, якщо по тому чи іншому об’єкту стоїть питання виконання лише основних робіт (асфальтування проїжджої частини, облаштування тротуарів та вимощення навколо будинку), то ці роботи, як правило, виконуються коштом міського бюджету. Якщо ж люди бажають додатковий благоустрій, наприклад, облаштування паркомісць, встановлення лавочок для відпочинку, урн тощо, то тоді ці роботи фінансуються по програмі співфінансування з частковим залученням коштів від мешканців будинку.

Найближчим часом, за словами директора департаменту, мають розпочатися роботи і по інших прибудинкових територіях. Усі роботи виконуватимуться після заміни інженерних мереж.

Серед першочергових запланованих об’єктів – прибудинкова територія по вулиці Лялі Ратушної, 126, прибудинкові території будинків № 6,8 та 10 по вулиці Політехнічній, а також прибудинкові території по вулиці Антонова, 23, проспекту Юності, 63 та вулиці Келецькій 60 та 69.

Для проведення робіт з благоустрою співвласники будинку можуть подати відповідну заяву до департаменту житлового господарства. Черговість проведення робіт визначається комісійно, відповідно до стану прибудинкової території та після заміни зовнішніх мереж тепло- та водопостачання і каналізації в разі потреби. В зв’язку з обмеженими можливостями бюджету, в тому числі через воєнний стан, в роботу беруться в першу чергу об’єкти, до благоустрою яких мешканці готові долучитися на умовах співфінансування.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook