Розглядається відновлення проєкту «Вільна українська» у Вінниці: Що думають мешканці

У 2022 році розмовні курси «ВІЛЬНА УКРАЇНСЬКА» мали велику популярність серед мешканців Вінницької громади. У 2 етапи проєкт охопив близько 400 дітей та дорослих з-поміж внутрішньо переміщених осіб та вінничан. Слухачі мали змогу подолати психологічний бар’єр у вивченні рідної мови, збагатити власне мовлення, мотивуватись на подальше самостійне опанування української.

Задля вивчення рівня зацікавленості громадян у продовженні такого проєкту влітку 2023 року мешканцям Вінницької громади пропонують долучитись до опитування щодо їх намірів відвідувати безкоштовні курси української, якщо такі будуть організовані у Вінниці.

«Враховуючи свідоме бажання громадян остаточно відмежуватися від ворожої мови, у 2022 році такі курси мали шалений попит по всій Україні, і «Вільна українська» у Вінниці – не виняток. Тому наразі розглядається питання щодо відновлення проєкту. Але для цього ми маємо вивчити попит на такі курси аби зрозуміти актуальний рівень зацікавленості мешканців громади в опануванні української. Адже тільки у випадку високої умотивованості потенційних слухачів робота наших модераторів може бути ефективною», – зазначає директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Організатори додають, що для об’єктивної оцінки запитів важливо, аби учасники опитування віддавали свій схвальний голос не просто задля підтримки такої ініціативи, а підтверджували своє бажання та реальний намір відвідувати курси.

Опитування триватиме до 21 травня 2023 року. За його підсумками приймуть рішення щодо доцільності відновлення проєкту «Вільна українська» у цьому році.

Долучитись до опитування можна за покликанням: https://forms.gle/q8ciewhA7RGcPgG68

Додаткова інформація

Проєкт «Вільна українська» – безкоштовні офлайн-курси розмовної української мови, які у 2022 році започаткували у Вінниці з ініціативи міського голови. Минулого літа проєкт реалізовували у співпраці з громадською організацією «Навчай українською». До викладання курсів було залучено близько 100 вчителів-філологів закладів загальної середньої освіти Вінницької громади.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook