У Вінниці звільнили з посади відомого дитячого лікаря-онколога

У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні 4 серпня звільнили з посади відомого хірурга-онколога Олександра Калінчука. Передувало цьому звернення до прокуратури батьків онкохворого Дмитрика Шилова, які звинуватили лікаря у неправильно поставленому діагнозі та неналежному лікуванні. 

Адміністрація лікарні повідомляє, що “зважаючи на соціальну значущість закладу та з метою упередження виникнення невідворотних подій, що могли б настати у зв’язку із виявленими фактами системної безконтрольності, завідувач відділення онкогематології та ендоскопічної хірургії Калінчук О.О. звільнений із займаної посади, у зв’язку із систематичним невиконанням посадових обов’язків, що виявилося у нездійсненні належного контролю за роботою ввіреного йому структурного підрозділу”.

Наводяться й конкретні причини:

  • нездійснення належного контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу;
  • нездійснення контролю за дотриманням вимог щодо обліку, використання та списання медикаментів та виробів медичного призначення

У Вінницькій облдержадмінстрації створили комісію для перевірки підстав звільнення лікаря. 

Тим часом головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні на офіційній Фейсбук-сторінці закладу залишив емоційний пост, який передає його особисте ставлення до ситуації.

“2:30 ночі – щойно вийшов з відділення інтенсивної терапії – дівчинка, яку прооперував Калінчук О.О. більше місяця тому, у дуже важкому стані, – переведена на апарат штучної вентиляції легень. Черговий раз провели корекцію лікування. Очікуємо консультанта з Києва. За весь цей період жодного підписа Калінчука в історії хвороби!!! Відсутній підпис та обгрунтування необхідності проведення операції! Відсутній підпис в протоколі операції! Немає жодного підпису або огляду після операції!!! Це піддається логічним діям керівника відділення і хірурга, який несе відповідальність за життя? Ця посадова особа, яка мала не просто виконувати, але й контролювати інших, взагалі підходила до дитини яку прооперувала? А коли виникли ускладнення пішла на лікарняний і жодного разу не зателефонувала і не обговорила проблему та шляхи вирішення”, – пише директор лікарні Василь Паненко.

Тим не менш у численних коментарях до повідомлення вінничани пишуть про те, що дитячий онколог Олександр Калінчук врятував сотні дітей. Також збираються голоси під петицією з вимогою скасувати наказ про звільнення хірурга-онколога Олександра Калінчука.

Тим часом прокуратура Вінницької області за результатами розгляду звернення щодо неналежного лікування 12-річного вінничанина Дмитра Шилова, внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України (Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього). 

Нагадаємо, у Вінниці від COVID-19 помер лікар – це вже другий летальний випадок серед медпрацівників області.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

6.2K1 3

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.