У Вінниці відбулася прем’єра фільму “20 днів у Маріуполі”, нагородженого премією “Оскар”

У Вінниці відбувся показ документального фільму Мстислава Чернова під назвою “20 днів у Маріуполі”, який став першим українським фільмом, нагородженим премією «Оскар». Прем’єра цього фільму відбулася у кінотеатрі “Родина” і зібрала як місцевих мешканців, так і гостей міста.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Фільм допомагає краще зрозуміти складність та жорстокість воєнних дій, а також показує українських військових та мирних мешканців Маріуполя, які опинилися в епіцентрі ворожої навали. Споглядати реальні кадри страшної війни було надзвичайно важко, глядачі не стримували сліз та емоцій. Від початку до фінальних титрів кінострічка тримала у напрузі.

Серед тих, хто прийшов на прем’єру, були, зокрема, викладачі та студенти історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Викладачка Інна Мазур зазначила, що біль війни, яка триває у нашій державі понад 10 років, зачепила кожного українця та українку.

«Хтось у цій кривавій та жорстокій війні втратив майно, хтось отримав психологічну травму, а хтось має болючі втрати рідних та близьких. І це все забути неможливо, і українська нація доводить це поколіннями. Цей фільм допоміг ще раз нагадати, в якому шоку був кожен українець у момент початку повномасштабного вторгнення. Історики, які прийшли на показ цього документального фільму, мають зрозуміти, який важливий вплив на суспільство мають засоби масової інформації, як наративи сприймаються суспільством і наскільки пам’ять і генетичний код важливий в усвідомленні себе як нації», – підкреслила Інна Мазур.

Глядачі, які відвідали прем’єру, відзначили потужну емоційну навантаженість стрічки та її важливий внесок у відображення подій сучасної історії України.

«”20 днів у Маріуполі” – це дійсно особливий фільм. Він про Україну, про нашу історію, про наш народ і його боротьбу за власну землю і волю», – зазначив вінничанин Олексій Бойко.

Фільм у вінницькому прокаті триватиме до 27 березня.

У кінотеатрі «Родина» початок сеансу – о 17:00 (вул. М. Оводова, 47).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook