Вінницький апеляційний суд змінив вирок дівчині, яка вбила матір

Учора Вінницький апеляційний суд змінив вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання 18-річній дівчині, яка убила матір.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького апеляційного суду.

Термін ув’язнення дівчини суд зменшив до восьми років, частково задовольнивши апеляційні скарги прокурора й адвоката підсудної. ВАС урахував обставини справи і те, що злочин засуджена скоїла, будучи неповнолітньою.

Сторона обвинувачення клопотала, щоб суд призначив дівчині одинадцять років позбавлення волі, бо, на її думку, вирок Калинівського районного суду – м’який. Аргументувала, зокрема, тим, що дівчина зробила сиротами своїх двох сестер, намагалася приховати сліди злочину та зразу у скоєному не зізнавалася.

На думку ж адвоката та його підзахисної, дев’ять років ув’язнення – надмірне покарання. Просили зважити на позитивну характеристику дівчини, визнання вини, каяття, сприяння розкриттю вбивства та призначити їй сім років позбавлення волі. Також адвокат зазначив, що обвинувачена – обмежено осудна: через психічний розлад сповна контролювати себе не могла.

Як повідомила на судовому засіданні сама дівчина, ніж як знаряддя злочину під час сварки матір узяла першою. Завдала їй ним та руками легкі тілесні ушкодження.

Те, що загибла знущалася над дочкою морально і фізично, підтвердила під час апеляційного розгляду і бабуся обвинуваченої. Вважає, що до психічного розладу дівчину довели в сім’ї, а вбивство, каже, спровокувало накопичення стресу.

Трапилася ж трагедія у Хмільницькому районі на Вінниччині восени 2021 року. Засуджена про скоєне шкодує. Свою вину визнала.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook