У Вінниці голові осередку «Нацдружин» призначили 60 днів домашнього арешту

У Вінниці 3 липня обрали запобіжний захід голові обласного осередку «Національних дружин» Андрію Вербецькому. Прокуратура просила утримання під вартою. Суд призначив 60 діб цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, Адрія Вербецького підозрюють у побитті «шаріївця» Вадима Шмагалова, на якого напали 1 липня. Одним із доказів, які наче вказують на Вербецького, слідство називає пару червоних кросівок, в які був взутий один з нападників. Це видно на відео з камер спостереження поряд з місцем інциденту. Червоні кросівки видно і на відео, яке виклали в мережу з тегом «ОпустиВату»

  • При виїзді на місце події було виявлені відеозаписи з кафе, що поряд з магазином «Володарка». На виявленому відеозаписі було видно 4-ьох осіб у спортивних кофтах та штанях, а також двоє були одягнені у червоні кросівки. В подальшому надійшла інформація до оперативного працівника, що до даного злочину може бути причетний Андрій Вербецький. В зв’язку з цим було проведений невідкладний обшук в його квартирі та автомобілі, яким він користується. Під час обшуку виявили одяг, який зафіксований на відеозаписі. У зв’язку з цим було ухвалено рішення про його затримання, – зазначив слідчий під час судового засідання.

За словами слідчого, потерпілий наразі перебуває в лікарні імені Пирогова з численними травмами.

Сам Андрій Вербецький стверджує, що червоних кросівок не має взагалі.

  • Я людина медійна, я не можу собі дозволити ходити в червоних кросівка, – сказав Вербецький перед судовим засіданням.

Щодо обшуку, то його результати ставить під сумнів. Каже, не давали викликати адвоката.

  • В мене вдома близько 4-тої ранку проводились обшук за погодженням прокуратури по невідкладному обшуку без рішення суду. Мене силоміць поліція утримувала на кухні, не даючи змоги зателефонувати. В дружини теж силоміць видерли телефон. Потім мене доправили до райвідділку. Я не знаю, що вони вилучали, а що принесли. Від адвоката знаю про заяву до поліції. Теоретично розумію, що це за людина (говорить про потерпілого – Авт.). Ця людина казала, що його батько вбивав бандерівців і він цим пишається, – розповів затриманий Андрій Вербецький.

Під час судового засідання прокурор наполягав на суворішому запобіжному заході, за його словами затриманий може вливати на хід слідства та переховуватись.

  • Взагалі зверталися з клопотанням тримання під вартою, наразі він (Вербецький – Авт.) має перебувати цілодобово під домашнім арештом, але це теж на нашу думку не відповідає розумності підозри, – прокоментував рішення суду адвокат затриманого Андрій Кадочніков.

Поки тривало засідання під стінами Вінницького міського суду зібрались люди на підтримку Андрія Вербецького. Серед них представники громадських організацій «Лютич», Національний Корпус, «Едельвейсу». Вони тримали банер з написом «Свободу патріотам» та вигукували гасла в підтримку затриманого. Організатори наголошували про те, що акція – мирна
На підтримку Олександра Вербецького до Вінниці приїхав голова всеукраїнської організації «Нацдружин» Ігор Михайленко.

Нагадаємо, бійня у Жмеринці.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1590 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.