На зустрічі з міністром Миловановим аграрії Вінниччини виступили проти ринку землі

На зустрічі з міністром Миловановим аграрії Вінниччини виступили проти ринку землі

22 листопада у Вінниці відбувся «Земельний форум», на який приїхав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Вінниця.info.

Зустріч з аграріями проходила в Інституті кормів. Фермери і представники громад приїхали з усієї області. Посадовець швидко презентував головні тези запровадження ринку землі, далі перейшли до дискусії, яка не вийшла конструктивною.

«Купувати землю зможуть: громадяни України; юридичні особи, утворені за законом України; територіальні громади та держава. Не зможуть: юридичні особи, контролерами яких є: іноземці; особи без громадянства; юридичні особи, створені за законами інших країн; іноземні держави», — зазначив міністр Милованов.

Також говорив про здешевлення кредитів для аграріїв, переважне право орендаря, шляхи у боротьбі з рейдерством і контроль обігу земель.

Під час спілкування з міністром фермери одноголосно заявляли, що законопроект у такому вигляді потрібно відкликати, оскільки, на їх думку, він має багато недопрацювань. До того ж, невеличкі аграрії не зможуть конкурувати з великими агрохолдингами, оскільки не мають на це грошей. А кредитування, яке пропонує держава, підійде далеко не кожному.

«До цього часу нас економічно виснажили — цінами на зерно, на продукцію. При такій ціні на зерно, в магазині хліб не подешевшав, олія дешевша не стала. Значить, хтось збирає ресурс. Ми не зможемо конкурувати з трейдерами, з агрохолдингами, у яких вже давно готові для цього гроші», — пояснив фермер Геннадій.

«Це критично важливо. Я хочу, щоб працювали на землі ви, щоб створювали робочі місця. Тут ми відкриті до всього…», — відповів Милованов.

«Гарні речі, але, можливо, для початку треба було дати економічно розвинутися малим фермерським господарствам, а потім вже робити ринок землі?», — додав пан Геннадій.

Роман з Чернівецького району цікавився, чи із впровадженням ринку землі буде розриватися договір оренди.

Міністр відповів, що ні: «Контракт є контракт. Його потрібно виконувати. Тому, коли закінчується угода, тоді справу потрібно вирішувати за згодами двох сторін. Звичайно, там будуть спроби рейдерства, коли тиснутимуть на одних людей. Для цього є певний інструментарій, з яким ми будемо боротися. Він полягає і в правоохоронних органах, а також у здійсненні моніторингу і блокування в системі реєстрів».

Від Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області виступив Сергій Лановик. Підприємець заявив, що питання ринку землі не на часі, адже на Сході триває війна. Присутні в залі підтримали його оплесками.

«Там відстоюють територію України, а ми намагаємося її продавати – це зовсім не патріотично і не по-людськи. Учасники війни задають питання, чому це відбувається? Ми повинні розуміти, на що наражаємо суспільство.

У всьому світі держави намагаються зберегти землі у власності держави, а ви намагаєтеся їх продати. Теж попахує зрадою.
Законопроектом передбачено допуск на ринок юридичних осіб. Ви говорите про те, що юридичні особи з іноземним капіталом не будуть допущені, але звучить дата – з 2024 року вони будуть мати такий допуск. Що за 4 роки може змінитися? На скільки малий фермер може стати потужним і конкурувати з великими корпораціями. Це нереально», — переконаний вінничанин.

Після багатьох аргументів частина присутніх покинули зал з вигуками «Ганьба!».

Отож, аграрії Вінниччини, які були присутні на зустрічі, виступили проти запровадження ринку землю. Просили відкликати законопроект і написати новий, який би враховував всі зауваження і нюанси. А також – не спішити продавати землі, коли в країні триває війна.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.