Екс-начальнику Вінницької поліції інкримінують державну зраду

Екс-начальнику Вінницької поліції інкримінують державну зраду

Антон Шевцов ще раз може пройти поліграф - але цього разу у рамках кримінального провадження
Антона Шевцова, який очолював поліцію Вінницької області і звільнився із органів після протестів у Вінниці, СБУ затримала при спробі утекти у Росію. Про це 17 березня пізно ввечері повідомила речник СБУ Олена Гітлянська. Наступного дня стало відомо, що екс-начальника поліції Вінниччини затримали у рамках розпочатого кримінального провадження за ч.1 ст.111 - державна зрада. Для проведення слідчих дій його доправили назад до Вінниці.
У суботу 19 березня брифінг скликав начальник Вінницького управління СБУ Сергій Ратієв. Це було першою спробою офіційних осіб прояснити ситуацію і відповісти на питання журналістів. Тим більше, що буквально за 5 днів до цього, 14 березня, сам Антон Шевцов, ще будучи шефом поліції області, розмістив на своїй сторінці у соцмережі результати його перевірки СБУ "на сепаратизм", у тому числі і на поліграфі. І там, загалом, значиться, "не здобуто" і "не отримано". На папері підпис заступника голови Служби М.Глуговського. Аж тут такий поворот подій! Крім того, журналістів цікавило, які ще докази у державній зраді має СБУ, крім білих плям у біографії, сторінок Шевцова і його дружини у соцмережах, фотографії із Валуєвим і відео із параду 9 травня 2014 року у Севастополі, на якому він крокував із георгіївською стрічкою. Адже такий "набір" скоріше може стати доказом, що Антон Шевцов не може займати будь-яку посаду у правоохоронних і державних органах, вже не кажучи про пост шефа поліції міста чи області. А от щоб звинувачувати у державній зраді, треба мати щось більше і вагоміше.
- 17 березня при спробі перетину державного кордону України із Республікою Білорусь у пункті пропуску Сеньківка, що у Чернігівській області, його (Шевцова. - Авт.) було затримано. При ньому були речі і матеріали, походження яких вивчається. Крім того, у нього був авіаквиток у один бік із Мінська до Москви, - повідомив начальник Вінницького УСБУ Сергій Ратієв. - Уже 18 березня захисники Шевцова подали у Вінницький міський суд скаргу про його затримання. За результатами розгляду скарги затримання Шевцова визнано судом правомірним. У той же день о 9 годині вечора Шевцову повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченою ч.1 ст.111 - державна зрада. На сьогодні проводиться значна кількість слідчих дій.
За словами Сергія Ратієва, опір Антон Шевцов при затриманні не чинив. До кордону його довезли машиною (водій уже наступного дня буде допитаний у суді. - Авт.). При собі мав два паспорти: України і закордонний, а також гроші. Хтось назвав 10 тис.дол., хтось - 75 тисяч. Суму Сергій Ратієв не уточнює, каже: "походження тих чи інших речей - це предмет вивчення". Щодо дружини із дітьми, яку колишній шеф вінницької поліції обіцяв все ж перевезти із Севастополя до Вінниці, то спецслужбі відомо, що вони були у Києві.
Доказова база, якою наразі оперує спецслужба у справі Шевцова, викладена у підозрі. У "подробиці" в УСБУ не вдаються, уточнюючи, що є процесуальна, а є оперативна частини. А от документ, який раніше засвідчив відсутність у Антона Валерійовича "ознак сепаратизму" - стане, за словами Сергія Ратієва, предметом для вивчення.
- Походження його до кінця не знаємо, - сказав Сергій Ратієв. - Але ж у цьому документі є одна фраза, яка, я вважаю, заслуговує на увагу - на той період відносно нього не було ніяких зауважень.
Щоправда, Антон Шевцов ще раз може пройти перевірку на поліграфі, але уже у рамках кримінального провадження, що буде долучено до матеріалів справи. Обіцяють у спецслужбі з'ясувати, як він раніше проходив перевірки, хто і як їх проводив, зокрема, і при призначенні його на посаду начальника поліції Чернігова.
- Хто вам сказав, що його Служба так щільно перевіряла і сьогодні вона повинна відповідати за ті речі, які не відбулись? Ми запитаємо у тих людей, які ставили його, я маю на увазі у Національній поліції, - відповідає начальник Вінницького УСБУ на запитання, чи буде врахована у ході розслідування інформація про лобіювання Шевцова при призначенні на посади.
Сергій Ратієв допускає, що під час цього розслідування також можлива переквафікація провадження, у тому числі і такими суміжними статтями, як шахрайство, надання завідомо неправдивих даних, підробка документів.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

686

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

504

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

295

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

268

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...