У холі міськради презентували виставку вінничанина Нікіти Кубаря

У холі Вінницької міської ради відкрили третю персональну виставку Нікіти Кубаря, яка відбулася у Міжнародний день поширення інформації про аутизм, щорічно відзначається 2 квітня. Цю виставку організували в рамках Вінницької міської художньої виставки робіт дітей з аутичним розладом та іншими порушеннями інтелектуального розвитку “Запали місто синім”. Серед представлених творів переважно зображені місця, які мріє відвідати юний художник. Організаторами виставки виступили благодійний фонд “Вінниця – безпечне та комфортне місто” за підтримки Вінницької міської ради та департаменту культури ВМР.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Однією з особливостей творчості Нікіти є його здатність передати на полотні не лише зовнішню красу природи, а й відчуття та емоції, які вона викликає. Захоплюючись пейзажами та мріючи про подорожі, юний митець зобразив у своїх роботах неймовірні місця, які запам’ятались йому під час перегляду фотографій у соціальних мережах. На виставці представлено 30 картин. Вони написані акриловими фарбами та гуашшю.

Мама юного художника Вікторія Кубарь розповіла, що він дуже любить краєвиди, щоразу коли бачить щось гарне – фотографує і згодом береться за пензель.

Як розповіла благодійниця, громадська діячка, співзасновниця благодійного фонду «Вінниця – комфортне та безпечне місто», депутатка міськради Катерина Поджаренко – цей проєкт реалізується у нашому місті вже 10 років.

І саме синій колір символізує аутизм, що відображено в назві «Запали місто синім».

«Тут кожний витвір осяяний світлом, вселяє оптимізм та відображає мистецькі таланти юного художника. Ми усі маємо пам’ятати, що дітям із аутичним розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Втім вони усі талановиті та мають свої неповторні особливості. Сьогодні ми хочемо привернути увагу суспільства до цього серйозного питання та показати, що кожна людина, незалежно від своїх особливостей, може знайти своє місце у суспільстві та зробити світ кращим», – говорить Катерина Поджаренко.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук підкреслив, що кожна робота автора вражає своєю теплотою та відвертістю.

«Дитячі роботи завжди справжні, адже дитина не вміє лукавити. Вона малює з усією щирістю душі та відкритістю серця й з тими почуттями, які в той момент у неї є. Саме такі картини ми маємо можливість побачити тут у холі міської ради сьогодні», – каже Максим Філанчук.

В свою чергу заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович зустрілась із талановитим юним художником та передала йому подарунки. Також вона подякувала організаторам за підтримку молодих талантів та висвітлення таких важливих тем.

«Аутизм – точно не вирок. Просто такі талановиті люди, як наш Нікіта – бачать і відчувають цей світ по-своєму. Важливо не відокремлювати їх від суспільства, а підтримувати, допомагати соціалізуватися та розвиватися. І тоді кожен із нас зможе надихатися, наприклад, такими картинами як у Нікіти – де у кожному полотні можна побачити щось світле, добре та те, що дає надію на наше мирне переможне майбутнє», – підкреслює Галина Якубович.

Виставка діятиме до 5 квітня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook