У Вінниці в обігу вже 120 тис. електронних квитків для проїзду в громадському транспорті

У Вінниці триває реалізація масштабного проекту із запровадження електронного квитка у громадському транспорті. Наразі переважна більшість вінничан вже адаптувались до безготівкової оплати за проїзд. Про це свідчить статистика, яку щодня отримує «Вінницякартсервіс» з допомогою системи валідації та даних про розрахунок банківськими картками і через СМС.

У травні у загальноміській системі було зареєстровано 1,198 млн пасажирів. Такий самий показник вже досягнуто за десять днів червня. Третина всіх пасажирів – це пільгові категорії населення. Вінниця має найбільшу емісію карток для проїду в транспорті в Україні – наразі обігу знаходиться 120 тисяч карт. Про ці та інші показники впровадження електронного квитка у Вінниці розповіла директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна.

У травні у муніципальному транспорті почала діяти виключно безготівкова форма оплати за проїзд. Вінничани можуть сплачував у трамваях, тролейбусах та автобусах кількома видами муніципальних карток, своїми безконтактними банківськими картками в т.ч. через смартфони. Неперсоніфіковану «сіру» картку можна у торговій мережі кіосків «Преса». А персоніфіковану потрібно замовляти на сайті.

«Серед переваг використання муніципальної картки – термін пересадки 30 хвилин. На кожній картці є щонайменше три продукти якими можна користуватися. Перший – електронний гаманець, який дозволяє поповнити картку на довільну суму коштів; оплачувати багаж і також перевозити додатково ще чотирьох пасажирів. Також є два види проїзних», – каже Катерина Бабіна.

Директорка КП «Вінницякартсервіс» розповіла, що під час карантину центр «Вінницякартсервіс» був закритий, велика кількість залишку карток була у центрі.

«Нам допомагали доставляти картки Вінницька транспортна компанія, департамент житлового господарства, департамент соціальної політики, департамент самоврядного контролю, відділ паркування, порфкоми, квартальні комітети, управляючі кампанії «Територія комфорту», «Господар Люкс», «Київській». Всі разом за місяць ми видали 12 345 карток. Всі ці картки роздали особисто в руки під підпис», – зазначила Катерина Бабіна.

Після послаблення карантину КП «Вінницякартсервіс» розпочав працювати в штатному режимі з 22 травня.

«Щодня до нас приходить близько 500 людей, 400 з них – отримувати картку. Наразі у нас формується нова тенденція – щодня звертається близько 100 людей для оформлення нових карток. Замовити картку також можна на віддалених робочих місцях Прозорого офісу, які розміщенні в управлінських компаніях (колиші ЖЕКи). Разом з 22 травня ми вже оформили 1263 нових картки. Всього в обігу на сьогодні 53,5 тисячі пільгових карток, якими вже користуються люди в транспорті», – каже Катерина Бабіна.

“Після оголошення безготівкового проїзду у громадському транспорті у торговій мережі вінничани почали активно купувати неперсоніфіковані так звані «сірі» картки. В кінці квітня їх було в обігу 9 тисяч, в травні – вже 34,5 тисяч. За перших 10 днів червня реалізовано 11,2 тисяч карток. Також до центру постійно звертаються підприємства, які купують картки своїм працівникам”, — інформує Вінницька міська рада.

«На сьогоднішній день у Вінниці найбільша емісія (випуск) карток в Україні, які використовуються в подібних проектах. Сьогодні в обігу майже 120 тисяч карток, і ними постійно користуються мешканці, – каже Катерина Бабіна. – З 9 червня денний пасажиропотік в муніципальному транспорті, який був зареєстрований, становить 101 тисяча людей. Банківською карткою та електронним гаманцем користується 63 тисяч чоловік».

У травні громадський транспорт перевіз 1,198 млн людей. За 10 днів червня – приблизно таку ж кількість. Очікується, що до кінця місяця пасажиропотік збільшиться до трьох мільйонів в місяць.

У травні громадський транспорт перевіз 279 тисяч пільгових категорій населення. З 22 травня, після послаблення карантину, щодня у транспорті реєструється близько 30,5 тисяч пільговиків, що є майже третьою частиною від загальної кількості пасажирів.

Серед пільговиків найбільше користуються транспортам пенсіонери за віком. У травні – це 190 тисяч трансакцій, найбільше вони їздять тролейбусом.

Наразі КП «Вінницякартсервіс» має видати ще близько 11 тисяч карток. Для їх отримання вінничани отримують відповідні смс-повідомлення.

Нагадаємо, Сергій Моргунов розповів про ремонт шкільних спортмайданчиків.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook