Вінничанин власноруч виготовив понад 300 ножів для ЗСУ

Ножі для українських військових виготовляє майстер Олександр з Вінниці. Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну передав бійцям понад 300 виробів.

“Ніж — це основний елемент в побуті, в усьому. Порізати продукти, щось відкрити, щось відрізати Ми їх робили спеціально замашними, щоб він витримував навантаження досить високі Тому запит саме на ножі хорошої якості, з хорошої сталі, завжди є”, —говорить Олександр.

Із матеріалами проблем, каже, немає, бо відновили роботу вітчизняні підприємства.

“Основна робота виконується на верстаті, який називається гріндер. Наступний етап —склейка руківʼя. Є різні матеріали, з якими працюємо. Я маю на увазі зброярів, ножеробів. Це може бути просто дерево. Можуть бути варіанти стабілізованого дерева або гібридів, тобто це різні породи дерева. Можуть бути екзотичні. Це преміум сегмент ножів. Це може бути і ріг лося, це може бути зуб мамонта, стабілізований”, — каже Олександр

Випилювати отвір для леза потрібно вручну. Для цього на деревʼяній заготівці майстер робить позначку.

“Найпростіший варіант — це всадний монтаж. Просто робиться отвір. Якщо там клинки європейського типу, то робиться металевий больстер. Використовують теж різні матеріали” , — каже майстер.

Виготовленням ножів у вільний час Олександр займається четвертий рік.

Розуміння, що хочу займатися ножами, прийшло несподівано. Одного разу збирався у відрядження. І треба було взяти ніж з собою. Походив, походив, а немає ножа. Вдома немає нормального ножа. Спочатку шукав у кого можна замовити. А потім якось спало на думку, а чому я не можу зробити собі сам”.

Також Олександр виготовляє підсумки для ножів. Чохли під кожен шиє індивідуально.

Береться аркуш паперу, прикладається ніж. Обводиться, а потім домальовуються допуски на шви, на те, щоб він туди заходив”, — говорить Олександр.

Зшивати треба кілька шарів шкіри. Спершу пробиває отвори на заготівці. А далі шматки шкіри зшиває за допомогою двох голок.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook