Придністров’я: чи загрожує Вінниччині сусід

Вінницька область межує з невизнаним Придністров’ям та має протяжність кордону у 42 кілометри. Українці неодноразово чули про небезпеку з боку сусіднього регіону.

Наскільки суттєвою є загроза для Вінниччини, Місто дізналось з ексклюзивного інтерв’ю  радіо «Місто над Бугом», яке дав дав військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов.

Як зауважує експерт, найближчим часом чи у середньостроковій перспективі агресія російських військ з боку Придністров’я малоймовірна.

За його словами, на території Вінниччини та Одещини сконцентровані доволі потужні українські сили для відсічі ворогу.

«Путінська пропаганда роздмухує цю ситуацію, але для того, щоб провести хоч якусь операцію, треба мати контингент у мінімум 2000-3000 осіб, а зараз на території невизнаного Придністров’я такого контингенту – 1500 осіб. Щодо зброї, то вона виробництва ще 1950-1980 років. Її було вивезено Радянським Союзом  зі Східної Європи, зокрема з Чехії, Угорщини, Румунії. За 30 років перебування на відкритих майданчиках ця зброя має печальний стан, і загрожує хіба що охоронникам, які її охороняють», – додав Владислав Селезньов.

На переконання військового експерта, вирішити проблему Придністров’я дипломатичним шляхом навряд чи вдасться.

«Дипломатичні перемовини тривають 30 років. Вони не працюють. І тут варто згадати досвід Азербайджана щодо Нагорного Карабаху. Ті ж перемовини тривали 30 років, поки Азербайджан не звільнив свої території. Дипломатичні треки сьогодні фактично не працюють. Визначальна, на жаль, не сила права, а право сили», – підсумував експерт.

Торкнувся Владислав Селезньов в інтерв’ю і теми українського фронту.

«Від Сватово до Вугледару точаться запеклі бої. Особливо гарячі точки це Бахмут, Авдєєвка, Мар’їнка, район Кремінної. Ми знаємо, що плани Путіна вийти до кінця березня на адмінкордони Луганської та Донецької областей. Але ми також знаємо, що нічого не вийде. Щодо українського контрнаступу, то він залежить від готовності наших штурмових бригад,  погодних умов. Але за різними даними, з середини квітня до кінця травня відбудеться український контрнаступ. Один з напрямів – південний», – додав Владислав Селезньов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook