На одну з найбільших у світі технологічних виставок у США росія не була запрошена

Цьогоріч росію не запросили до участі у одній із найбільших у світі технологічних виставок CES 2023, яка офіційно стартує у четвер, 5 січня, в Лас-Вегасі. Про це пише ВВС. На виставці очікується близько 100 000 відвідувачів і понад 3 000 учасників із усього світу, які демонструватимуть те, що, як вони сподіваються, стане наступним технологічним проривом.

“Від технологічних гігантів до найменших стартапів, сюди запрошуються всі, якщо вони можуть дозволити собі відвідати. Це шведський стіл розумних ідей — і деякі зовсім божевільні”, — йдеться в матеріалі ВВС.

Водночас росія відсутня на CES 2023 попри те, що у 2020 році російський технологічний гігант Яндекс, приміром, преставляв на виставці свою розробку — безпілотний автомобіль.

Як розповів голова Асоціації споживчих технологій, яка проводить захід, Гері Шапіро, у 2023 році росію “не вітають” на виставці.

“Цього року ми їх не запросили з огляду на політичну ситуацію. Ми просто не вважали це доречним”, — сказав Шапіро.

За його словами, це було не питання правової політики Сполучених Штатів, “це питання нашої політики як організації”. Кілька російських компаній попросили взяти участь у виставці, розповів Шапіро.

“Ми сказали, що вони можуть переїхати в іншу країну, якщо вони зацікавлені”, — додав він.

Шапіро, який носить значок із прапором України на лацкані піджака, розповів, що на виставці представлені близько десятка українських технологічних компаній, багато з яких демонструють концепції сталого розвитку. Одна з них, Releaf, робить папір із опалого листя.

Виставковий зал офіційно відкривається у четвер, 5 січня, пише журналіст ВВС. Перед офіційним відкриттям він встиг зробити тимчасове татуювання від корейської компанією Prinker за допомогою мініатюрного струменевого принтера, скуштував макарон, приготований “розумним” міксером від американської компанії General Electric, а також спостерігав, як інший репортер намагався дати інтерв’ю, крутячи педалі на велосипеді із гарнітурою віртуальної реальності.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook