Китай вважає, що війна в Україні закінчиться літом

Китай вважає, що війна росії проти України завершиться уже літом 2023 року.

Про це інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

У статті йдеться що за несподіваною “мирною пропозицією” від Китаю, ймовірно, стоїть прогноз китайських експертів про те, що війна закінчиться влітку цього року. Про це сказано у звіті, який випустив провідний аналітичний центр в Пекіні, контрольований Компартією КНР.

“Згідно з джерелами, близькими до китайського уряду, у грудні торік аналітичний центр завершив симуляцію конфлікту в Україні, яка показала, що війна закінчиться приблизно влітку 2023 року, а Росія матиме перевагу”, — пише видання.

А російська та українська економіки будуть надто виснажені, щоб вести війну восени, йдеться у прогнозі.

Пекін розробив “мирний план” задля досягнення трьох цілей, включаючи відновлення відносин з ЄС. Крім того, Китай нібито хоче підтримувати дружні відносини з Україною. Але головна мета КНР — відігравати провідну роль у досягненні припинення вогню.

“Якщо Китаю не вдасться стати миротворцем, наслідки підірвуть авторитет і престиж лідера Китаю Сі Цзіньпіна”, — пише японське видання.

“Мирний план” Китаю щодо війни в Україні

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну. Китайська влада також обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав владу України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

24 лютого Китай оприлюднив “мирний план” щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення “односторонніх санкцій”. Всього до китайського “мирного плану” увійшли 12 пунктів.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що це не мирний план, а оприлюднені думки Китаю. Він також додав, що планує зустрітися з Сі Цзіньпіном.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook