Як перейти на раціональне споживання під час війни?

Розумне споживання дає змогу менше продукувати сміття Раціональне споживання сьогодні — це не просто модний тренд, але й пряма вимога нашого часу, надто в умовах війни.

Як можна суттєво скоротити кількість відходів у воєнний час і, відповідно, зменшити навантаження на комунальників?

  • Використовуйте багаторазовий посуд

 Ресторатори, які допомагають внутрішнім переселенцям обідами, можуть одноразово розвести тарілки, ложки, виделки, а далі доставляти їжу у великих каструлях. Також досить закупити й використовувати скляні банки. Ті ресторани, які тепер не працюють, можуть надати свій посуд в умовну оренду.

  • Сортуйте сміття

Збирайте окремо папір, пластикові пляшки, скляну тару, бляшанки тощо. За потреби — помийте, висушіть і стисніть. Складати можна поки що в мішок чи коробку на балконі або в сараї.

  • Компостуйте органіку

 Залишки їжі займають близько 50% сміттєвого відра. Саме вони, розкладаючись, дають неприємний запах і рідину. Якщо ви живете в приватному будинку — викопайте яму або збийте з кількох дощок компостер і скидайте туди органіку, окрім м’яса та риби.

 Як ще можна допомогти довкілля під час війни

  • Не спалюйте відходи

Спалювання відходів, особливо пластику, є небезпечним. Як наслідок, утворюються токсичні викиди важких металів і діоксинів, які можуть спричинити онкологічні та інші захворювання. Щоб зменшити об’єм відходів (особливо якщо у вас відходи тимчасово не вивозять), користуйтеся багаторазовим, відсортовуйте папір, скло, метал та пластик, за можливості компостуйте органіку.

  • Допомагайте тваринам

 Залишки їжі можна збирати й віддавати на корм тваринам. Якщо немає домашніх улюбленців, можна знайти й централізований збір для притулків тварин, державних і приватних зоопарків, і годувати тварин на вулицях.

  • Сплачуйте за комуналку

 Ресурсів нині потребують усі, зокрема комунальні служби. За можливості підтримуйте їх. Оплата комунальних послуг, зокрема вивезення сміття, допоможе запобігти сміттєвій кризі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook