Навіщо потрібні вузи, які не випускають спеціалістів?

Ігор Гнатовський закінчив школу в Бару. Вступив до Він­ницького національного технічного університету, де вивчав програмне забезпечення. Ще під час навчання Ігор почав працювати. Взявся програмувати у невеличкій компанії, яка робила сайти на замовлення.

В якийсь момент зрозумів, що більше не хоче цим займатися. Далі був проект ShopKasta, так званий сайт-агрегатор пропозицій від різноманітних онлайн-магазинів, зокрема магазинів одягу. Невдовзі Ігор та його однодумці зважились на відчайдушний крок — створити власну компанію на старому майданчику.

Так у травні 2014 року з’явився LetyShops, який працює у режимі кешбек. Тобто сервіс скеровує покупців в Інтернеті на сайти магазинів. За це магазини сплачують кешбек-сервісу винагороду, якою він і ділиться з покупцями. Таким чином залучаються в магазини нові клієнти, а їхні власники заощаджують кошти на рекламу. — У нас на сьогодні 8 мільйо­нів реєстрацій, переважно країни СНД. Запускаємось на Ні­меччину, Іс­панію та Польщу. Офіс Ігоря Гнатовського та його колег розташований у Вінниці. На кількох поверхах за сотнями комп’ю­терів працює молодь. Тут їм і простора їдельня, зала, де можна пограти у настільний теніс та навіть вдарити у барабани. Чимало вінничан нині мріють працювати у LetyShops, мовляв, це висока заробітна плата й досвід у сфері айті.

Втім, зізнаються власники компанії, проблема з кадрами справді є. – Півтора року тому у нас було бажання розширити комунікацію з майбутніми кандидатами, й ми проводили роботу з університетами Вінниці. Прийшли до них з пропозицією, що їхні студенти можуть отримати старт у нас зі служби підтримки, де, в принципі, ми звертаємо увагу на особисті якості та базові знання. Але адміністрація вузів не зацікавлена давати шанс своїм студентам. Ми готові були провести презентацію, взяти участь у Дні відкритих дверей, але нас не запросили, хоч ми й стукали! Ледве дозволили залишити повідомлення у профкомі. Це шок… І це було в кількох вузах міста. Нам відповідали: якщо раніше треба було працевлаштовувати студентів, то зараз, на щастя, цю функцію зняли. Навіщо додатково щось робити, — зізнаються співробітники LetyShops. — Коли ми зустрічаємось з колегами, які працюють у нашій сфері, то часто чуємо від них таку фразу, що вони не мають робити за вузи їхню роботу. Адже часто вищі заклади чомусь думають, що до них прийдуть, зроблять замовлення спеціалістів, дадуть техніку й будуть навчати на своєму під­приємстві. Але тоді у нас запитання — навіщо мені такий вуз? Вікторія Снігур Співробітники знайомлять із робочими моментами. Джерело 33 канал.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook