У Вінниці поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодомору

Учора, 26 листопада, у Вінницькій міській територіальній громаді  вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Вінничани, керівники міста та області, військовослужбовці поклали квіти до пам’ятника, що на Хмельницькому шосе.

Сьогодні ми згадуємо наймасштабніший штучний голод ХХ сторіччя – Голодомор 1932-1933 років, коли в Україні загинув кожен четвертий її мешканець.

«Суп з лободи, перемерзла картопля, павуки… Щоб вижити. Голодомор 1932-33 років забрав мільйони життів українців. Половина – це діти і підлітки. Внаслідок сталінського геноциду країна втратила ціле покоління, яке могло народитися. Ми знаємо це з сучасних досліджень, розповідей очевидців. Важко уявити, що тільки на Поділлі загинуло 1,7 млн людей. Горе торкнулось кожної родини. У збереженні історичної правди, у повазі до людей, яких нищили фізично і морально, у засудженні несправедливості – наша національна ідентичність. Злочини проти людяності не мають терміну давності», – дописує на своїй сторінці у фейсбук міський голова Сергій Моргунов.

Традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. Тож кожен вінничанин може долучитись до  акції і запалити свою свічку скорботи.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook