У центрі Вінниці триває безкоштовне тестування на ВІЛ та вірусні гепатити

Світлана Вдовиченко

Сьогодні, першого грудня, у центрі Вінниці на Європейські площі, кожен охочий містянин може пройти тест на ВІЛ та вірусні гепатити.

У мобільній лабораторії безкоштовно обстежують за допомогою експрес-тестів. Результати можна отримати 15 хвилин.

“Статистика у нас стабільна, але за останні два роки ми помітили зменшення кількості нових випадків. Це пов’язано з тим, що на 30% стало менше людей  тестуватись. І тому у зв’язку з цим, менша кількість хворих”, – зауважив директор комунального некомерційного підприємства “’Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом Вінницької обласної ради” Ігор Матковський.

Також, зауважили що досить часто у Вінниці можна зробити безкоштовне тестування. І кожного такого дослідження виявляється хворий. Але все не обмежується просто дослідженням, надалі триває допомога та постійна комунікація з людиною.

“Зазвичай, коли хороша погода, то за день буває до ста людей на одну точку. Також у нас були й рекорди до 150, це коли у нас одночасно працює два кабінети. В грудні, через те що холодно, приблизно 30 – 40 людей. А сьогодні дуже мало. І це так через ковід оскільки він дуже змінив наше життя”, – розповів Ігор Матковський.

Довідка:

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку першого грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook