Столтенберг прокоментував контрнаступ ЗСУ і статтю Залужного

Генсек Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг прокоментував контрнаступ Сил оборони України і пропозиції зі статті Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про це він сказав на пресконференції перед зустріччю з міністрами закордонних справ, яка проходить 27-29 листопада.

За словами Столтенберга, на фронті в Україні ведуться інтенсивні бойові дії, і вздовж лінії фронту, особливо на сході, надзвичайно складна ситуація.

“Ми бачимо велику кількість жертв і одні з найінтенсивніших за весь час війни боїв, які фактично відбулися протягом останніх тижнів і кількох місяців. Це відбувається в той самий час, коли лінія фронту суттєво не змістилася. Тому ми повинні розрізняти той факт, що лінія фронту не так сильно рухається, і той факт, що насправді відбуваються дуже важкі бої”, — сказав він.

Генсек НАТО наголосив, що західні партнери вражені компетентністю українських сил і їхньою здатністю завдавати ударів в тилу російських військ, вглиб контрольованої Росією території.

“І, звичайно, військові досягнення частково можна вимірювати не лише квадратними метрами, але й втратами, які ви здатні завдати своєму супротивнику. І так, лінія фронту не так вже й сильно просунулася. І, звичайно, хотілося б, щоб вони звільнили якомога більше території, якомога швидше. Але навіть попри те, що лінія фронту не пересунулася, українці змогли завдати російським окупантам великих втрат, як у живій силі, так і у зниженні боєздатності. Тож це значні здобутки”, — сказав Столтенберг.

Він також нагадав, що українські війська “відтіснили російський флот від великих портів Чорного моря”, що також є важливим військовим досягненням.

За словами глави НАТО, той факт, що Сили оборони “навіть з такою значною військовою підтримкою з боку союзників по НАТО”, не змогли за останній рік пересунути лінію фронту, свідчить про те, що Альянс ніколи не повинен недооцінювати росію.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook