Візит Андреаса Шляйхера до Вінниці: розвиток освіти в умовах війни


У перший день квітня Вінницьку гуманітарну початкову школу № 25 відвідав визнаний світовий вчений у галузі освіти, Андреас Шляйхер. Він є засновником досліджень PISA і ДоСЕН, а також директором з питань освіти та навичок у Організації економічного співробітництва та розвитку. Під час візиту він провів ряд заходів, спрямованих на підтримку освітніх ініціатив та розвиток освіти в умовах війни, яку переживає Україна. Своїм досвідом та знаннями Шляйхер поділився на конференції “Освіта під час кризи. Світові перспективи”.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Одним із головних аспектів візиту стала необхідність психологічної підтримки школярів та вчителів у контексті сучасних викликів. З цією метою у закладах освіти ВМТГ освітній процес проводиться з урахуванням психологічних аспектів, де працюють психологи, які надають підтримку учням, їхнім батькам та всім, хто цього потребує.

Особливу увагу приділили важливості розвитку освіти під час війни.

«Сьогодні освітяни нашої громади відвали освітній конференції за участю Андреас Шляйхер, отримавши теоретичні знання щодо подолання освітніх викликів, які стоять перед українською освітою. Спочатку COVID-19, а зараз війна – це все те, що викликає освітні втрати та розриви. Тож вже зараз важливо разом обговорювати та шукати ефективну протидію психологічним травмам та їхнім наслідкам, які спричинили COVID-19 та війна», – сказала директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко.

Як прокоментував Андреас Шляйхер, сьогодні школи мають чимало викликів: вони мусять готувати учнів до безпрецедентно швидких змін, до професій, яких ще не існує, до розв’язання соціальних проблем, яких ми ще не можемо уявити, і до використання технологій, яких ще не винайшли.

«А ще заклади освіти мають готувати дітей до взаємопов’язаного світу, де вони розумітимуть і оцінюватимуть ситуації з погляду різних думок і світоглядів, успішно і з повагою взаємодіятимуть з іншими й вживатимуть відповідальних дій, щоб досягнути сталого розвитку й колективного добробуту. Зміцнюючи когнітивні, емоційні й соціальні навички, освіта допоможе людям, організаціям і системам вижити й, можливо, навіть процвітати під час непередбачених подій. Вона дасть гнучкість, інтелект й оперативність, без яких неможливо досягти успіху в часи соціальних та економічних змін. Отож про це і не тільки сьогодні говорили з вінницькими освітянами», – зауважив Андреас Шляйхер.

Крім того, Андреас Шляйхер з великим задоволенням взяв участь у майстеркласах з учнями: вони готували український борщ, виготовляли окопні свічки, вивчали техніку малювання подільським розписом та проводили інші креативні заняття.

Під час візиту до Вінниці Андрес Шляйхер презентував педагогам свою книгу «Найкращий клас у світі: як створити освітню систему 21-го століття». Кошти з продажу книги будуть передані вінницьким волонтерам для допомоги українським військовим.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook