Забудови на «Вінницьких Мальдівах» – не буде

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури доведено незаконність державної реєстрації будівництва у відпочинковій зоні біля Черепашинецького кар’єру («Вінницькі Мальдіви»).

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку обласну прокуратуру.

У 2022 році рішенням Калинівського районного суду Вінницької області за громадянином визнано право власності на самобуд.

Воно оскаржене прокуратурою в апеляційному порядку як незаконно постановлене, адже суд задовольнив вимоги позивача попри те, що останній не надав дозвільних документів на будівництво і на користування земельною ділянкою, цільовим призначенням якої є обслуговування промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики й оборони.

Крім того не було висновків компетентних органів про додержання архітектурних, екологічних, санітарних, протипожежних та іншим норм під час будівництва, тож експлуатація закладу громадського харчування становила небезпеку для життя та здоров’я людей. 

Також така самовільна діяльність могла стати підставою для незаконного вибуття земельної ділянки з комунальної власності Калинівської міської громади. 

У липні 2023 року постановою Вінницького апеляційного суду апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури задоволено та на її виконання з Державного реєстру речових прав вилучено відомості про право власності підприємця на збудовані ним об’єкти.

Водночас, не погодившись з таким рішенням суду, громадянин оскаржив його до Верховного Суду, ухвалою якого від 07.08.2023 скаржнику відмовлено у відкритті провадження та йому повернуто касаційну скаргу. 
Тож наразі для громадян немає обґрунтованих перешкод щодо вільного доступу до відпочинкової зони біля водойми.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook