ЄС відмовилалась від українських курей, через інцидент у Вінницькій області

Ввезення на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці і термічно необроблених продуктів з птиці з України тимчасово призупинено, оскільки раніше зафіксовано перший за три роки спалах пташиного грипу.

Про це повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з повідомленням Європейської Комісії, яйця, яєчна продукція під ці обмеження не підпадають.

“Україна у відповідності з міжнародними зобов’язаннями як член Всесвітньої торгової організації (СОТ) і Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин невідкладно, на випередження попередила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи з контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС. Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати переговорів і попередніх домовленостей, дане рішення ЄС є приголомшливо несподіваним для української сторони”, – заявили у відомстві.

Згідно з даними Держпродпотребслужби, в січні 2020 року спалахи грипу птиці були зареєстровані у Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Чехії. В Україні це захворювання в останній раз фіксувалося у 2016 – на початку 2017 року.

Україна входить в п’ятірку лідерів по експорту курятини в країни ЄС. Станом на початок 2020 року в домогосподарствах та підприємствах України міститься майже 220 млн голів птиці.

Нагадаємо, на Вінниччині знищили всіх курей, які могли поширювати пташиний грип.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook